Ergin Ataman’ın sezon başında A Milli Basketbol Takımı’nın başantrenörlük görevinden ayrılmasının ardından koç arayışına geçen Türkiye Basketbol Federasyonu, İbrahim Seten’in haberine göre Ufuk Sarıca ile anlaşmaya vardı.

Twitter’dan yaptığı paylaşımda Ufuk Sarıca’nın A Milli Basketbol Takımı’nın başına geçtiğini duyuran Seten, deneyimli koçun hem Beşiktaş Sompo Japan’ı aynı zamanda da A Milli Basketbol Takımı’nı çalıştıracağını ifade etti.

Bu tweetin ardından haber1903.com’a açıklamalarda bulunan Beşiktaş Basketbol Şube Sorumlusu Ahmet Cihat Kumuşoğlu ise kesinleşen bir şeyin olmadığını ifade edip “Kesinleşen bir şey yok. Hocamıza böyle bir teklif yapıldı. Yani doğru. İkisi zaten aynı zamanda olan şeyler değil. Genellikle yaz aylarında Milli Takım maçları oluyor. Daha bir karar verilmiş değil. Bence Beşiktaş menfaatlerine zarar getirecek bir şey yok. Bize resmi olarak bir şey gelmiş değil. Böyle bir konu gündemde. Hocamıza böyle teklif yapılması güzel bir şey. Böyle bir şeye seviniriz.” sözlerini kullandı ve herkesi meraklı bir bekleyişin içine soktu.

  • Kaynak: haber1903.com

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir