Beşiktaş Sompo Japan’ın Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin on üçüncü haftasında Telekom Baskets Bonn’u 95-79 yendiği maçın akabinde Koç Ufuk Sarıca ve keskin şutör Jon Diebler basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Diebler: “Takımımı tebrik ediyorum. Bonn iyi bir takım. Çok iyi bir maç oynamışlardı Bamberg’e karşı birkaç gün önce; yüz sayıyı geçmişlerdi. İkinci yarıda hücumda çok iyi iş yaptık, savunmada çok daha iyiydik. Juan Palacios bir sakatlık geçirdi; umarım iyidir durumu. Takım bugün çok iyi bir yüzdeyle şut attı. Top paylaşımı üst düzeydi. Silahlarımızdan çok iyi verim aldık. Böyle oynarak yenemeyeceğimiz kimse yok.

Sarıca: “Enerjik ve iyi durumda olan bir takıma karşı kazandık. Bamberg galibiyetleri etkileyiciydi. İlk yarı oyunda üstündük ama skora yansıtamaıdk ikinci yarıda ribaundlarda dengeyi kurduktan sonra boyalı alanı iyi savunarak -üçlük yedik ama oraları savunduk- kazandık. Hücumdaki 95 sayımız değerli. Maçın girişinde müdafaadaki eforumuz değerliydi. Nanterre yenilirse grup liderliğini garantileyeceğiz. Palacios’un sakatlığı umarım ciddi değildir. Önemli maçlar arifesinde bu bize sıkıntı yaratır.

Genel olarak atlet bir takım Bonn ve Gamble ile Mayo 28 sayı attı ilk yarıda. Aşağıya inen toplarda ikili sıkıştırma yaptık. Bir-iki top kaybı yaptırıp, onların dengelerini bozduk ilk yarıda.

İkinci yarı hem sakindik hem de topu sabırla paylaştık. Kenan’ın Josh Adams’la yaptığı organizasyon önemliydi. D.J. skor ve asist kısmında hep vardı. Kısalarımızın katkısıyla maçı çözdük. Bonn hücumda atamadığı zaman savumada düşen takımlardan. Hakemler de sertliğe izin verdi. Hücumda atamayınca zamanla kırıldılar.

Bazı kırılganlıklar veya hatalar var karar anlarına. Bunları dile getirmiyoruz ama üç tane oyuncumuz sakat. Boatright dün antrenmanı yarıda bıraktı. Sağlıklı olmadığnını söyledi. Hamstring’inde problem var. Biz de kadroya almadık. Palacios’a belirli mekanikleri öğretirken hatalar oluyor. Her maçı kazanmaya aday bir takımımız var; sürpriz bir takım değiliz. Her kulvarda rakiplerimiz bize saygı gösteriyor. Mütevazı bir bütçeyle yola devam ediyoruz. Bazı yerlerde kapasiteyle ilgili sıkıntılarımız oluyor.

Siyah beyazlı ekip gelecek hafta Nanterre deplasmanında grup aşamasını kapatacak.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir