FIBA Dünya Kupası Eleme maçları devam ederken Türkiye’nin İsveç’i 77-52 mağlup ettiği maçın ardından koç Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu.

Ufuk Sarıca:

”İlk olarak bugün kısa vadede bir hedefimiz vardı ve bunu gerçekleştirdiğimiz için mutluyum. İkinci taraf için iyi bir avantaj elde ettik. Sezon içerisinde olan karışıklardan dolayı birçok sorun yaşadık ancak iyi bir galibiyet sayısına ulaştığımızı düşünüyorum. Belki aynı kadro ile mücadele etsek altı galibiyete ulaşabilirdik. Ama artık geçmişi konuşmanın bir anlamı yok. Sahadaki galibiyetler bizi ve ülkemizi çok mutlu ediyor. Oyuncularımız bu formayı taşımaktan ve sahada olmaktan dolayı çok mutlu. Ben bundan da çok mutluyum. Herkesi ayrı ayrı kutlamak istiyorum. Özellikle yine Cedi ve Furkan’a bundan sonraki nesil için çok iyi bir örnek oldular. Aynı şekilde kadroya yeni katılan Wilbekin’a da bu kısa sürede aynı ciddiyet ile mücadele ettiği için teşekkür ediyorum. Ankara seyircisine de desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Cedi Osman:

”Bu takımda oynadığım ve milli takımın formasını giydiğim için çok mutlu ve çok gururluyum. Grubun ilk maçlarında Furkan ile ben burada olamadım. Grupta çok önemli galibiyetler aldığımızı düşünüyorum. Uzun vadede hedefimiz Dünya Kupası’na gitmek. Ayrıca bugün çok iyi bir taraftar atmosferi vardı. Onlara da teşekkür etmek istiyorum.”

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir