Basketbol Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu’nda medi Bayreuth karşısında ilk maçta aldığı beş sayılık yenilgiyi bu akşam evinde oynadığı ikinci maçta lehine çeviremeyip turnuvadan elenen Beşiktaş Sompo Japan’da Koç Ufuk Sarıca ve Cady Lalanne maç sonundaki basın toplantısına katıldı.

Ufuk Sarıca: “Maalesef bugün istediğimiz oyunu oynayamadık ve skoru bu sezonun çok maçında olduğu gibi kıramadık. Rakibimiz daha iyi oynadı ve turu hak etti, söylemek gerek. Onları kutluyorum. Maçın en kritik anları, iki devrenin de üç, üç buçuk dakikalık periyotlarıydı. Son 03:20’ye 71-70 önde girdiğimiz periyotta art arda top kayıpları yapıp skoru 71-76’ya getirttik. Bize dört sayı lazımken telaşlı hücum ettik. On top kaybı müthiş gözüküyor ama dördü en kritik yerde. Yapacak bir şeyimiz ligle ilgili var artık. Gönül isterdi ki burada daha iyi şeyler yapalım. Hastalık ve sakatlık dolayısıyla kötü bir zamanda yakalandık.

Biz geçen sene sürpriz yapıp ligde final oynadık. İnsanlar bizi oraya koyuyor ama o kadar net favori değiliz. Bu da bizde baskı yaratmış olabilir. Karar anlarında oyuncuları etkilemiş olabilir. Sakatlığı sezon boyu defedemedik ama hastalık da kötü bir yerde yakaladı bizi. Bunlar birer etken sadece ama biz bence buranın bir numaralı favorisi değiliz.

İkinci yarıya üç uzunla girmemizin birinci nedeni Diebler’ın formsuzluğu. ikinci nedeni de ribaundlarda üstün gözüküyorduk ama kritik bölümlerde ribaundda zorlandık. Bu eşleşmeleri yakalayabilmek adına bu değişikliği yaptık.

Cady Lalanne: “Çok zor bir maçtı, biliyorduk bunu. İki takım da çok sert oynadı. Onlar da uygulamada daha iyiydiler, çok iyi basketbol oynadılar ve bizden daha iyi şut attılar. medi

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

1 Comments

  1. selahattinozdemir - 13/03/2018

    Sn.Sarıca Milli takımda mazeret,Bjk da mazeret peki nereye kadar ?

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir