Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde UCAM Murcia ile Pınar Karşıyaka arasında dün akşam İzmir’de oynanan çeyrek final ilk maçının yankıları sürüyor.

Murcia maçı 65-79 kazandı ancak maça Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’ndaki teknik aksaklıklar ve saha içi olayları damgasını vurdu. 30-49 sonuçlanan ilk devrenin ardından skorbord ve şut saatinde meydana gelen arızalar çözülemedi. Bunun üzerine rötarlı başlayan ikinci yarı boyunca televizyon saati kullanıldı. Şut süresinin bitimine 14, 10 ve 5 saniye kala yapılan anonslarla maçın devamı sağlandı. Son çeyrekte de Murcia oyuncularıyla Karşıyaka taraftarı arasında fiziki tartışma yaşandı.

 

 

 

Murcia Genel Menajeri Alejandro Gomez, tüm bu olayların ışığında Karşıyaka’nın turnuvadan ihraç edilmesine yönelik bir isteği olduğunu açıkladı. La Opinion de Murcia gazetesine konuşan Gomez’in ifadeleri şunlar:

Türk takımının davranışı onları turnuvadan otomatik olarak ihraç ettirmeli ve eşleşmemizin ikinci ayağı oynanmamalı. Gerçeküstü bir tecrübeydi. Her iki 24 saniye saati de çalışmadı ama ikinci çeyreğin başında, kimse tamir etmeye çalışmazken, saatler mucizevi bir şekilde düzeldi. FIBA, bana göre bu olaylara dair ciddi anlamda düşünmeli zira bu tip olaylar turnuvaya zarar verecektir. Sahaya her türlü maddeyi attılar ve [Sadiel] Rojas’a saldırdılar. Suçlu taraf bu olaydan yarar sağlamıştır. Bunlar önceki yüzyılda yaşanmıştı ve FIBA önlemler almalı.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir