Yılın en zevkli basketbol organizasyonlarından biri olan NCAA March Madness’ın ikinci günü geride kalırken birbirinden zevkli iki maç oynandı.

UC Davis’in North Carolina Central’ı mağlup ettiği ilk maçlarda USC, Providence’ı geriden gelerek mağlup etmeyi başardı.

İşte bu iki maçın özeti: 

UC Davis – North Carolina Central

UC Davis, dün oynanan maçta NC Central’ı 67-63 yenerken bu galibiyet UC Davis’in NCAA turnuva tarihinde aldığı ilk galibiyet oldu. 18 sayı 12 ribaund ile oynayan Chima Moneke, UC Davis adına maçın en etkili ismi olurken, 13 sayı 12 ribaundluk performans gösteren Kyle Benton ve benchten gelip 12 sayı 5 ribaund ve 4 asistlik performans gösteren Pablo Rivas, NC Central adına maçta etkili olan oyunculardı. Bu sonuçla beraber UC Davis, Kansas’ın rakibi oldu.

USC – Providence

USC, dün oynanan diğer maçta Providence karşısında 17 sayı geriden gelip 75-71‘lik skor ile galibiyete ulaşmayı başardı. 24 sayı 7 ribaund ve 3 asist ile oynayan Bennie Boatwright, USC adına maçın en etkili ismi olurken, Providence de 18 sayı 11 ribaund ile oynayan Emmitt Holt, mağlubiyeti önleyemedi. Bu sonuçla beraber USC, SMU’un rakibi oldu.

Utkuhan Genç

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir