Arjantin’in ev sahipliğinde düzenlenen FIBA U17 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda U17 Milli Takımı Dominik Cumhuriyeti’ni 95-62 mağlup etti.

Başından sonuna değin üstün götürdüğü maçta milli takımımız adına maçın ön plana çıkan oyuncusu Mustafa Kurtuldum oldu. Karşılaşamaya ilk beş başlayıp, 30 dakika parkede kalan Kurtuldum 31 sayı, 7 ribaund, 4 asist ve 31 verimlilik puanı üretti.

İki top çalıp, iki de top kaybı yapan 2001 doğumlu oyuncu 7/15 iki sayı 5/8 üç sayı isabetiyle oynadı. Mustafa Kurtuldum serbest atış çizgisinden ise 2/2 ile ayrıldı.

Milli takımımızda Mustafa Kurtuldum’un yanı sıra Alperen Şengün ve Furkan Haltalı da etkileyici performanslar ortaya koydu. 20 dakika parkede kalan Alperen Şengün 6 sayı, 14 ribaund, 5 asist üretti. 22 dakika süre alan Furkan Haltalı ise 16 sayı, 11 ribaund, 2 blok kaydetti.

Şampiyonaya Porto Riko mağlubiyetiyle başlamasına rağmen Avustralya ve Dominik Cumhuriyeti’ni mağlup eden U17 Milliler adını 16 Turu’na yazdırdı.

 

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir