rzKgq-CqOkKhLz8tEg_58w

U20 Avrupa Şampiyonası’nda yarı final günü geride kaldı. U20 Millilerimiz de bugün parkeye çıktı, ancak işler istediğimiz gibi gitmedi.
U20 Avrupa Şampiyonası’na muazzam bir Litvanya galibiyeti ile başlamıştık. Rakibimizi tam bir hafta önce sahadan silmiştik. Nitekim de bu moral ile diğer grup mücadelelerine çıktık. Almanya karşısında kalitemizin de ağır basmasıyla birlikte sahadan galip ayrılmıştık. Son grup karşılaşması ise tamamen formalite icabıydı. Ancak yine de rakibimizin bir sürpriz yapmasına izin vermedik ve ikinci tura namağlup bir şekilde çıktık. Son 16 turunda da rakip Fransa‘ydı. Fransa karşısında kötü bir oyun ortaya koysak da özellikle şütörlerimizin de büyük yardımlarıyla yardımıyla sahadan galip ayrılmayı başardık ve çeyrek finalde İtalya‘nın karşısına çıktık. İtalyanları da sahadan silerek adımızı yarı finale yazdırmıştık.
Yani demek istediğim bugünkü yarı final mücadelesine kadar turnuvada çıktığımız beş karşılaşmayı da kazanmıştık ve şampiyonanın tek namağlup ekibiydik. Litvanya karşısında da favoriydik ancak işler istediğimiz gibi gitmedi. Sahadan 68-64 mağlup ayrılan Milliler, turnuvadaki ilk yenilgisini yarı finalde aldı. Bu da yaşadığımız şanssızlığı gösteriyor aslında. Bana göre bu mağlubiyetin uzun vadede bize bir etkisi olmayacak. Oyuncularımızın iyi kulüplerde basketbol hayatlarını sürdürmesi, en büyük temennimiz tabi ki.

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: omurozcan5@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir