TRT Radyo 1’de Spor Aktüel programının konuğu olan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Türkoğlu 15 Ocak Pazar günü Ülker Sports Arena’da düzenlenecek olan All-Star etkinliği, Türk oyuncuların aldığı düşük süreler ve Milli Takım antrenörünün kim olacağıyla ilgili soruları yanıtladı.

All-Star etkinliği için “All-Star etkinliğinde hem sezonun yorgunluğunu atma hem de basketbolseverlerimize farklı bir atmosfer yaratma kısmı var. Sanatçılarımızla birlikte farklı şovlarımla gerçekten Pazar günü ailecek güzel vakit geçirmek için dolu dolu bir program hazırladık. Türkiye’nin ister istemez içinde bulunduğu durumdan dolayı bu seneki konsepti tüm gelirini şehit ve gazi ailelerine bağışlayacağımız bir organizasyona çevirdik. Sporumuzun birleştirici yanını “Omuz Omuza” diye başlattığımız yeni formatla göstermeyi düşünüyoruz. Seyircimiz, sanatçılarımız, sponsorlarımız ve sporcularımızla birlikte omuz omuza durduğumuzu herkese göstermek istiyoruz. Şimdiden destek veren herkese teşekkür ediyorum.” sözlerini kullanan Başkan’ın Türk oyuncuların aldığı düşük sürelerle ilgili görüşleri şu şekilde:

“Yeni yönetim olarak önümüze gelen ilk başlıklardan biri buydu zaten. Geçmişte yapılan yanlış planlamalardan dolayı şu an yabancı oyuncu sınırlamasının artması sebebiyle Türk oyuncularımızın süre alamaması bizi üzüyor; çünkü sonuçta bu arkadaşlarımız bizleri Milli Takım’da temsil eden arkadaşlarımız. Bunlar için tabii ki planlarımız, düşüncelerimiz var. Bunu All-Star haftasında  kulüplerimizle paylaşmayı düşünüyoruz. Geleceğe yönelik hem altyapılardan başlayıp hem de Süper Lig’de uygulayabileceğimiz güzel düşüncelerimiz var.” 

Milli Takım’ın başına kimin geçeceğiyle ilgili soruya ise Hidayet Türkoğlu “Öncelikle A Milli Takım’ımızı 2017 Avrupa Şampiyonası’nda temsil edebilebilecek bir antrenör arıyoruz. Amacımız gerçekten bizim isteklerimize uyacak, altyapımızı, üstyapımzı birlikte dengeleyebilecek bir insan bulmak.” ifadelerini kullanırken Orhun Ene veya Ufuk Sarıca’nın takımın başına geçeceğine dair iddialarla ilgili soruyu iki koçun da halihazırda takımlarının başında olması gerekçesiyle yanıtlamaktan kaçındı.

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir