Geri1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

2019 yılında Çin’de düzenlenecek Dünya Basketbol Şampiyonası’na gitmek için eleme maçlarını sürdüren Türkiye, Ankara’da Karadağ ile karşı karşıya geldi.

Maça Cedi Osman ve Doğuş Balbay’ın art arda basketleriyle başlayan Türkiye karşısında Dubljevic ile sayılar bulan Karadağ ilk dakikaları 10-8 önde geçti. Bu dakikadan sonra Ersan İlyasova’nın basketleriyle etkili olan Ay-Yıldızlı ekibimiz ilk çeyreği 26-18 önde kapattı.

İkinci yarıya takım halinde bulduğu sayılar ile başlayan Türkiye savunmasını sertleştirip maçta çift haneli farklar ile öne geçti. İlerleyen dakikalarda Furkan Korkmaz ve Cedi Osman ile sayılar bulmaya devam eden ekibimiz ilk yarıyı 45-37 önde kapattı.

fiba.basketball

Üçüncü çeyreğe hızlı başlayan ekip Karadağ olurken Türkiye, Cedi Osman’ın oyuna ağırlığı koyması ile farkı tekrar açmayı başardı. (54-47) Çeyreğin ilerleyen dakikalarında takım halinde bulduğu sayılar ile farkı eriten Karadağ son çeyreğe 60-56 geride girdi.

Son çeyreğe takımlar karşılıklı basketler ile başlarken Türkiye, Furkmaz Korkmaz’ın sayılarıyla farklı tekrar çift hanelere çıkardı ve maçın son beş dakikasına skorda 73-62 önde girdi. Yakaladığı bu üstünlüğü maçın son bölümüne kadar korumayı başaran Türkiye, Ankara Arena’da karşılaştığı Karadağ karşısında sahadan 79-69 galip ayrılıp I Grubundaki beşinci galibiyetini aldı.

Geri1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: [email protected]

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir