Geri1 of 2İleri
Use your ← → (arrow) keys to browse

2017’de Çek Cumhuriyeti’nde yapılacak olan Avrupa Basketbol Şampiyonası’na daha önce yapıp kazandığı Bosna Hersek maçıyla birlikte garantileyen Türkiye grup elemeleri son maçında Romanya ile karşı karşıya gelirken maçtan da 64-54 galip ayrılmayı başardı.

Ankara Spor Salonu’nda oynanan maça Romanya, Walker’ın üst üste bulduğu sayılar ile 4-0 önde başlarken Milliler Olcay Çakır’ın sayıları ile 6-0’lık seri yakaladı ve 6-4 öne geçti. Bu dakikanın ardından takımlar karşılıklı sayılar bularak ilerlerken Türkiye, Pelin Bilgiç ve Ayşegül Günay’ın sayıları ile ilk çeyreği 17-16 önde kapattı.

İkinci çeyreğe takımlar karşılıklı isabetsiz atışlar ile başlarken Ay-Yıldızlı ekip Tilbe Şenyürek’in sayıları ile skorda 24-20 öne geçmeyi başardı. Çeyreğin ilerleyen dakikalarında Romanya Gabriela Marginean’ın sayıları ile oyuna tutunmaya çalışırken Türkiye ise Pelin Bilgiç’in üç sayılık basketi ile farkı 5 sayıya kadar çıkardı. (29-24)  Son bölümde Pelin’in üç sayılık basketi ile farkı 7 sayıya çıkartan Milliler ilk yarıyı 34-27 üstün kapattı.

@TBForgtr

@TBForgtr

Üçüncü çeyreğe  Romanya Godri Parau’nun önderliğinde takım halinde bulduğu sayılar ile önce farkı kapattı ardından öne geçmeyi başardı. Ancak hemen toparlanan Türkiye Olcay Çakır’dan bulduğu sayılar ile skorda 42-40 öne geçti. İlerleyen dakikalarda deplasman ekibi skorda bir kez daha öne geçerken üçüncü çeyreği de 44-43 önde kapatmayı başardı.

Son çeyreğe Türkiye, Ayşe Cora’nın üç sayılık basketiyle başlarken ardından bulduğu sayılar ile maçın bitimine 6.29 saniye  kala farkı 6 sayıya kadar çıkarttı. (51-45) Çeyreğin ilerleyen dakikalarında Tilbe Şenyürek ile farkı arttıran Türkiye maçın bitimine 2 dakika 35 saniye kala farkı ilk kez çift hanelere çıkardı. (55-45) Son bölümde farkı koruyan Ay-Yıldızlı ekip maçı 64-54 kazanarak Avrupa Şampiyonası’nda grubunu lider tamamladı.

Geri1 of 2İleri
Use your ← → (arrow) keys to browse

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir