Türkiye Basketbol Ligi’nin 25. haftasında Nesine.com Eskişehir Basket, Yalova Group Belediye Spor ile deplasmanda karşı karşıya geldi.

Mücadele Sean Marshall ve Aubrey Coleman‘ın karşılıklı sayılarıyla başlarken son iki dakikada vitesi artıran kırmızı siyahlı ekip ilk çeyreği 27-21 önde geçmeyi başardı.

İkinci çeyreğin bitimine 5 dakika kala farkı 9’a kadar çıkaran deplasman ekibi (30-39) karşısında çabuk reaksiyon veren ev sahibi ekip 12-2’lik bir seri yakaladı ve devrenin bitimine 6 saniye kala 42-41 öne geçmeyi başardı. Son hücumda Yunus Emre Sonsırma ile uzak mesafeli bir üç sayılık isabet bulan kırmızı siyahlı ekip devreyi 44-42 önde geçmeyi başardı.

Üçüncü çeyreğin başında önce Kyle Hunt‘la eşitliği yakalayan yeşil kırmızılı ekip daha sonra Aubrey Coleman‘ın üç sayılık isabetiyle 47-46 öne geçmeyi başardı. Çeyreğin geri kalanını hücum ve savunmada kusursuza yakın oynayan Eskişehir temsilcisi son çeyreğe 68-61 önde girmeyi başardı.

Son çeyreğe de hızlı giren kırmızı siyahlı ekip farkı iyice açarken ve maçın geri kalanında hata yapmadı ve mücadeleden 87-78 galip ayrılmayı başardı. Beş oyuncusundan çift haneli sayı katkısı alan Eskişehir temsilcisinde Sean Marshall 20 sayı 10 ribaund ile maçı tamamladı.

Haftaya lider giren Astra Group Sakarya BŞB Basketbol‘un deplasmanda Gelişim Koleji‘ne mağlup olmasının ardından hata yapmak istemeyen Nesine.com Eskişehir Basketbol eline gelen bu fırsatı tepmedi ve Türkiye Basketbol Ligi‘nde liderliğe yükselmiş oldu.

 

Bağcan Günay

bagcan.gunay@hotmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir