Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nin 26. haftasında TOFAŞ Spor Kulübü deplasmanda karşılaştığı daha önce küme düşmesi kesinleşen Halk Enerji Ted Ankara Kolejliler karşısında sahadan 85-75 galip ayrıldı.

Karşılaşmaya takım halinde bulduğu sayılar ile başlayan deplasman ekibi sert savunması ile maçın ilk dakikalarında skorda 10-2’lik üstünlüğü yakaladı. Devamında Robert Thomas ile sayılar bulan Ted Kolejliler farkı indirirken çeyreğin ilk beş dakikası 10-7 TOFAŞ üstünlüğüyle geçirdi. İlk çeyreğin son bölümünde Ivanov ile sayılar bulan deplasman ekibi ilk 10 dakikalık bölümü 24-16 önde kapatmasını bildi.

İkinci çeyreğe takımlar karşılıklı sayılar ile başlarken  TOFAŞ takım halinde çok iyi bir skor dağılımı yaparak çeyreğin ilk 4 dakikasını 31-22 önde geçti. İlerleyen dakikalarda Ted Ankara Kolejliler Thomas ve Morrison ile bulduğu sayılar ile farkı kapatırken ilk yarının bitimine 27 saniye kala skoru 39-39 ile eşitledi. Buna karşın son saniyelerde Chris Copeland ile iki sayılık isabet bulan TOFAŞ soyunma odasına 41-39 önde girmeyi başardı.

TrendBasket / Mert İşleyen

TrendBasket / Mert İşleyen

Üçüncü çeyreğe Samuel Mejia’nın sayıları ile başlayan TOFAŞ çeyreğin ilk dakikalarda farkı 8 sayıya kadar çıkarttı. (49-41) İlerleyen dakikalarda Dominique Morrison ve Ramon Galloway’den bulduğu üç sayılık basketler ile farkı 57-57 ile eşitleyen Ted Ankara Kolejliler çeyreğin son bölümünde farkı açılmasına da izin vermeyince son çeyreğe 59-59 eşitlile girdi.

Son çeyreğe TOFAŞ, Tony Crocker’dan bulduğu sayılar ile başlarken Ted Kolejliler, Ramon Galloway’den bulduğu üç sayılık isabet ile farkın açılmasını engellemeye çalıştı. Maçın son 6 dakikasına girilirken TOFAŞ art arda bulduğu basketler ile farkı tekrardan 9 sayıya çıkarttı. (79-70) Maçın son dakikalarında deplasman ekibi savunmasını sertleştirirken Ted Kolejliler’in sayı bulmasını da engelledi. Bu sonuçla TOFAŞ maçtan 85-75 galip ayrılmasını bildi.

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir