Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Playoff Yarı Finalinde TOFAŞ ile Anadolu Efes’i yüzleştirecek zorlu eşleşmenin ilk maç biletleri satışa sunuldu.

Playoff Çeyrek Finalinde Eskişehir Basket’i geçen TOFAŞ ile Darüşşafaka Basketbol’u geçen Anadolu Efes’i karşı karşıya getirecek seride ev sahibi avantajı Bursa ekibinde olurken bu bağlamda ilk iki maç TOFAŞ Spor Salonu’nda oynanacak.

Bu sezon üç kez karşı karşıya gelen iki takımın ilk mücadelesi Bursa’da oynandı ve TOFAŞ, mücadeleden 80 – 69’luk skorla galip ayrıldı. Sonrasında ise PTT Erkekler Türkiye Kupası Finalinde yüzleşen takımlardan Efes, rakibini geçerek kupaya uzanmış ve 11. kez Türkiye Kupası’nda mutlu sona ulaşmıştı. Normal sezonun ikinci yarısında ise Efes, evinde rakibine üstünlük kurmuştu.

Takımlar arasında bugüne kadar toplam 91 karşılaşma oynandı ve Efes, bu karşılaşmaların 68’ini kazanırken TOFAŞ 22’sini kazandı. Bir maç ise 88 – 88’lik beraberlikle sonuçlandı.

Yarın 18.15’te başlayacak heyecanlı karşılaşma NTV ekranlarından yayınlanacak. Biletler ise salon gişelerinden ve online olarak satılacak.

Yunus Emre Ak

Gmail: yunusemreak74.yea@gmail.com Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir