Geri1 of 12İleri

THY EuroLeague’de 2016’nın iz bırakan olayları | Bölüm III

2016 senesi ülkemiz ve dünya açısından her ne kadar birçok kişi tarafından “felaket” yılı olarak değerlendirilse de sportif açıdan baktığımızda öyle olmadığını görebiliriz. Avrupa’nın en büyük ligi THY EuroLeague organizasyonu da 2016 senesini dolu dolu geçirdi ve bize unutulmayacak anılar bıraktı.

Şüphesiz yıla damgasını vuran takım da final oynama başarısı gösteren Fenerbahçe oldu. Bunun yanı sıra birçok hikayeyi barından bu yılda bireysel performanslar, kariyer rekorları, maç kazandıran basketler ve bir ribaundla şampiyonluğun kaçtığı unutulmayacak final gibi tarihe geçmiş birçok iz bırakan olay yaşandı.

2016 – 17 16 takımlı lig şeklindeki EuroLeague’in yeni sistemi de basketbolseverleri bir hayli heyecanlandırdı. Takımların bazı haftalarda iki maç oynadığı yeni sistem, rekabeti de en üst seviyeye çıkarmayı başardı.

Gelin şimdi hep beraber 2016 yılında Avrupa basketbolunun bir numarası olan EuroLeague’de temmuz-eylül ayları arasında neler yaşanmış bir göz atalım.

*THY EuroLeague’de 2016’nın iz bırakan olayların 1.Bölümü’ne(ocak-martburadan, 2.Bölümü’ne(nisan-haziran) buradan ulaşabilirsiniz.

Geri1 of 12İleri

THY EuroLeague’de 2016’nın iz bırakan olayları | Bölüm III

Batuhan Can

İletişim için E-mail: batuhancan1993@yahoo.com.tr Twitter: bcan41

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir