Son zamanlarda çıkan dedikodulara göre Celtics Genel Menajeri Danny Ainge’in takas yoluyla Rozier’i göndereceği konuşuluyordu. Konuyla ilgili konuşan Terry, rahat bir tavır sergiledi ve Celtics’in kendisini göndermeyeceğine inandığını söyledi.

Bilindiği üzere Danny Ainge takımın iyiliği için herkesten vazgeçebilen bir menajer fakat Rozier bu durumdan korkmuyor. 2015 yılında 16. sıradan draft edilen oyuncu iki sezondur Boston için rol oyuncusu görevini üstlendi. Geçen sezon 74 maça çıkan oyun kurucu, 5.5 sayı, 3.1 ribaund ve 1.8 asist ortalamalarıyla oynadı. Hatırlanacağı üzere geçen yıl Şubat ayında Orlando Magic Serge Ibaka için takas ararken Boston’dan “Rozier’i dahil etmiyoruz” cevabını almıştı.

İstatistik olarak çok etkili olmasa da guard oyuncu savunmada harika işler yapıyor. Kyrie Irving’in savunmasının çok üst düzeyde olmadığı bilindiğinden, Rozier’in onun yedeği olup takıma savunma yönünden katkı vermesi bekleniyor. Cumartesi günü televizyon programına katılan oyuncu “Danny beni takas etmez” ifadesini kullandı.


Kaynak: Bleacher Report

Yunus Emre Demirkol

İletişim: demirkolyunusemre1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir