Fenerbahçe ve Real Madrid, bu sezon İstanbul’un ev sahipliği yaptığı Turkish Airlines EuroLeague Final Four’un son karşılaşmasında kozlarını paylaştı. 

Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf temsilcimiz Fenerbahçe oldu. İlk yarıda Sergio Llull’un bireysel oyunuyla maçta tutunmaya çalışan Real Madrid, istediği hücumları bulamayınca zor şutlar kullanmak zorunda kaldı. Nikola Kalinic hem savunmada hem de hücumda harikalar yaratarak inanılmaz katkı verdi. Obradovic’in öğrencileri devreye 44 – 34 üstün girdi.

İkinci yarının başlarında Jaycee Carroll’un üçlükleriyle maça yine ortak olan Real Madrid, sert savunan Fenerbahçe’ye karşı ritmini bulamayınca yine farkın açılmasına engel olamadı. Son çeyreğe 63 – 50 önde giren Fenerbahçe, Datome’nin de oyuna ortak olması ve Ekpe Udoh’un efsanevi performans göstermesiyle sahadan 84 – 75 galip ayrıldı ve adını finale yazdırdı. Fenerbahçe, üst üste ikinci kez finale çıkmayı başardı ve Olympiakos’un rakibi olmayı başardı.

Ekpe Udoh; 18 sayı, 12 ribaund, 8 asist, 2 blok ve 36 verimlilik puanı ile Fenerbahçe’de maçın yıldızı oldu. Sergio Llull’un 28 sayısı takımını finale taşımak için yeterli olmadı.


  • Video: Turkish Airlines EuroLeague YouTube kanalı

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir