Türkiye Basketbol Birinci Ligi’nde normal sezon bugün oynanan karşılaşmalar ile tamamlandı. Ligden düşmesi kesinleşmiş olan Samsun Anakent’e katılan diğer takım ve playoff eşleşmeleri açığa çıktı.

Antalyaspor’a 77-82 kaybeden Halk Enerji TED Ankara Kolejliler, iki sene önce Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ndeydi ve önümüzdeki sezon Türkiye Basketbol İkinci Ligi’nde mücadele verecek. Ankara DSİ ve Yalova Group Belediyespor sırasıyla Afyon Belediyesi ve Karesispor deplasmanlarından galip ayrılarak ligde kaldı.

Küme düşme hattının yanında playoff potası için de büyük önem taşıyan maçlar oynandı bugün. Şampiyon Türk Telekom’un doğrudan BSL’ye yükseldiği sistemde ikinci ila dokuzuncu sıralardaki takımlar playoff mücadelesi verecek. Oynanan karşılaşmalara göre eşleşmeler şu şekilde belirlendi:

  • Bursaspor Durmazlar (2) – Akhisar Belediye (9)
  • Afyon Belediyesi (3) – İstanbulspor Beylikdüzü (8)
  • Selçuklu Belediyesi (4) – Bandırma Kırmızı (7)
  • Antalyaspor (5) – Bahçeşehir Koleji (6)

Üç maç üzerinden oynanacak çeyrek final serilerinde iki maç kazanan takımlar yarı finale yükselecek. Çeyrek finalin ilk iki maçları 4-5 Mayıs ve 7-8 Mayıs tarihlerinde oynanacak. Beş maç üzerinden oynanacak yarı finalde ise eşleşmeler şöyle:

  • Bursaspor Durmazlar/Akhisar Belediye – Antalyaspor/Bahçeşehir Koleji
  • Afyon Belediyesi/İstanbulspor Beylikdüzü Selçuklu Belediyesi/Bandırma Kırmızı

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir