Geride bıraktığımız sezonda Türkiye Basketbol Ligi’ne yükselme başarısı gösteren Manisa BB, ilk yabancı transferini gerçekleştirdi.

Manisa BB, son olarak Almanya İkinci Ligi ekiplerinden Crailsheim Merlins formasını terleten Derrick Marks ile bir yıllığına anlaştı. Kulüpten yapılan açıklamada “Manisa Büyükşehir Belediyespor’un dev adamlarında dış transfer çalışmalarında bu kez renklere bağlanan isim 25 yaşındaki Amerikalı oyun kurucu Derrick Michael Marks oldu.” sözlerine yer verildi ve Marks’ın transferi duyuruldu.

Manisa BB’nin Ağustos ayında başlayacak olan sezon öncesi kampına katılacak olan Marks, profesyonel kariyerine İtalya İkinci Lig ekiplerinden Derthona Tortona’da başladı. Geride bıraktığımız sezona NBA Gelişim Ligi’nde Erie BayHawks forması ile başlayan 25 yaşındaki oyun kurucu, sezonu Crailsheim Merlins’de tamamladı.

Geçtiğimiz sezon Crailsheim Merlins forması ile 16 maçta boy gösteren Marks, ortalama 16.4 dakika parkede kaldı ve 6.5 sayı, 1.6 ribaund ve 2.1 asist ortalamaları ile mücadele etti.

Manisa BB, daha evvel kadrosuna Orbay Kaya, Tunahan Dikmen ve Alihan Deniz Genç’i de katmıştı.


Kaynak: manisabbsk.com.tr

Yunus Emre Ak

Mail: yunusemre.ak@trendbasket.net Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir