Röportaj: Kemal Rutkay Özcan, TrendBasket


THY EuroLeague’in 17. haftasında Kızılyıldız’ı evinde konuk eden Anadolu Efes, bu zorlu karşılaşmadan 104 – 95 skorla galip ayrıldı. Karşılaşmayı 24 sayıyla tamamlayarak galibiyetin mimarlarından olan Zoran Dragic, TrendBasket’ten Kemal Rutkay Özcan’ın sorularını yanıtladı.

  • Öncelikle hem senin hem de takım için güzel bir galibiyet oldu. Hem serbest atış çizgisi hem de saha içi isabetlerinde hiç kaçırmadın. Kusursuz bir performanstı. Bu maça nasıl hazırlandın?

”Bu maça kazanmak için geldik. Hedefimiz sadece kazanmaktı. Son maçlarda biraz şanssızdık ama bu takım olarak oynadığımız en iyi oyundu. En çok asist yaptığımız maçtı ve topu paylaşmaya devam edersek her şey daha güzel, daha kolay olacak.” 

  • Kızılyıldız fizikli bir takım ve maçın belirli bir bölümünden sonra faul yaptırmaya başladınız. Bunu maçtan önce mi yoksa maç sırasında aranızda mı konuştunuz?

”Tamamen momentum ile alakalıydı. Onların faul hakkı dolmuştu ve biz basket için yüklenirken onlar da faul yapıyordu. Serbest atışları iyi değerlendirdik ve en önemlisi macı kazandık.”

  • Son olarak savunmanız hakkında neler söylersin? 95 sayı yediniz. Tahmin ediyorum ki bundan memnun değilsinizdir?

”Tabii ki hayır. Maçın bazı bölümlerinde iyi savunma yapıyoruz ama genel olarak bir konsantrasyon sorunumuz var. Maçın son bölümünde çok hücum ribaundu verdik. Bunları düzeltmemiz gerekiyor.”

Dilara Durmuş

İletişim: dilara-durmus@hotmail.com * dilaradurmusssss@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir