CSKA Moskova’nın Birleşik Amerikalı kanat oyuncusu Will Clyburn, takımının THY EuroLeague Final Four 2018 çerçevesindeki basına açık ilk antrenman seansında TrendBasket’in sorularını yanıtladı.

Khimki’yi dört maçta yendiniz ama seri göründüğü kadar kolay değildi. Seri sence nasıldı? Seriden çıkardığınız en önemli ders neydi?

İyi bir seriydi. Bizi formda tuttu, üzerimizdeki tozu atmamızda yardımcı oldu. Seri öncesinde bir süredir oynamamıştık. Bizi oldukça zorladılar ancak takım halinde bir bütün olduk ve kazandık.

Geçen yıl Darüşşafaka’da oynuyordun. O zaman da playofflardaydınız ve şimdi daha üst bir seviyedesin. Sezonun bir bölümünde oyununu da yükselttin. Bu geçişi bir sezon gibi kısa bir sürede nasıl yapabildin?

Darüşşafaka’daki arkadaşlarımı övmeliyim; James [Anderson], Brad [Wanamaker], Scottie [Wilbekin]. Tüm bu adamlar ve Koç Blatt beni yeteneklerimi sergileyebileceğim, oyunumu oynayabileceğim durumlara soktular. Playofflara kaldık, iyi bir seri yakaladık ancak kaybettik. O yıl yaşananlar benim bugünkü kişi olmamı sağladı.

Brad’den bahsettin; o şu an Belgrad’da. Finalde onu ister misin?

Finalde karşımızda kimin olacağını umursamıyorum. Tabii ki onunla oynamak hoş olurdu ama şu an maç maç gidiyoruz ve Real Madrid’i düşünüyoruz.

Real Madrid demişken, en büyük yıldızları Sergio Llull geri döndü. Harika bir oyuncu o ve onun varlığı savunma şemalarınızı nasıl etkileyecek?

Şemalarımız aynı kalacak. Sahaya çıkıp sert oynayacağız, savunma şemalarımıza tutunacağız. Doğru şekilde oynamaya çalışacağız. Bu, Llull’ü savunmakla ilgili değil; kimin daha sert olduğuyla ilgili.

Llull’e önlem almayacak mısınız?

Sahada daha sert takım olmak istiyoruz. Kimin oynadığı önemli değil.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir