THY EuroLeague Final Four 2018’in basına açık ilk antrenman seansında Zalgiris Kaunas’ın yıldızı Edgaras Ulanovas ekibimize özel bir röportaj verdi.

Olympiakos serisinı dört maçta geçtiniz ve çok etkileyiciydi. Sen de çok iyi oynadın. Bu seriden çıkaracağın ana çıkarım neydi?

Kolay olmadığıydı ki bunu görebiliyorsunuz. Herkes bizim deneyimimiz ile ilgili konuşuyor ama bazen deneyim en önemli olan şey değil. Yüzde 100’ünüzü vermeli ve kalbinizi ortaya koymalısınız. Yarın da bunu yapacağız.

Fenerbahçe’ye karşı oynadığınız normal sezon maçlarında topa baskıdan faydalandınız. Fenerbahçe elbette buna bir karşılık üretecektir. Sizin savunmadaki ayarlamalarınız nasıl olacak?

Her takımın nasıl oynayacaklarına dair bir planı oluyor buna eminim. Önemli olan bunu nasıl sahaya koyabileceğiniz, planınızda nasıl başarılı olabileceğiniz. Tabii ki küçük detaylara gerek duyuyorsunuz kazanmak için. Bu detaylara hakim olursak kazanırız.

Maç içerisinde muhtemelen Nikola Kalinic’le eşleşeceksin. Bu soruyu ona da sordum ve senin hakkında konuşurken o ‘Bunları ben de yapabiliyorum‘ dedi. İki oyuncu da aynı şeyleri yapabiliyor ve bu durumda nasıl bir eşleşmeniz olacak?

Yarın çokça eşleşme olacak sahada. Bir oyuncunun sonucu belirleyeceğini düşünmüyorum. Maçı 1-2 oyuncu değil, takım kazanacak. Eminim ki Nikola veya bir başka oyuncu kazanmak için her şeyi yapacak. Elbette bu bizim takımımız için de geçerli.

Jan Vesely sahada sinirlenebilen bir oyuncu ve bazı takımlar onu sinirlendirmek için bazı oyuncuları ona faul yapması için oyuna soktu sezon içinde. Siz bunu yapacak mısınız? Onu sinirlendirip, ritimden çıkmaya zorlayacak mısınız?

O çok iyi bir oyuncu ama çok da duygusal. Enerjik birisi. Ondan daha iyi oynamanın yolu ona enerjik olarak üstünlük sağlamak. Ona faul yapıp, oyunu değiştirmeye çalışmayacağız. Biz öyle bir takım ve o tip oyuncular değiliz. Enerji anlamında yukarı çıkmalıyız.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir