Röportaj: Barış CEVAHİR


Galatasaray Odeabank’ın çaylak oyuncusu T.J. Cline, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen medya gününde TrendBasket’in sorularını yanıtladı.

NCAA kariyerinden sonra ilk profesyonel sezonun olacak ve Avrupa’dasın. Neler söylemek istersin?
“Bu fırsat için çok heyecanlıyım. Büyük ve müthiş bir geçmişi olan bir takıma geldim. Basketbol organizasyonu tepeden tırnağa harika. İlk yılımda Avrupa’da EuroCup’da oynama fırsatı bulmak benim için çok önemli. Amerika dışında neler yapabileceğimi göstermek istiyorum. Dediğin gibi ilk yılım ve bu yolculuğun beni nereye götüreceğini görmek için çok heyecanlıyım.”
Kolej yıllarında Richmond’da önemli bir role sahiptin. Galatasaray’da nasıl bir rol almayı bekliyorsun?
“Koç benden ne isterse yapmaya hazırım. Şutör olarak kullanmak isterse sütor. Pasör olarak kullanmak isterse pasör. Bir çok şey yapabildiğimi düşünüyorum ve yapabildiğim şeylerin bu takıma yardımcı olacağına inanıyorum.”
Galatasaray’ın iki yıl önce bir EuroCup şampiyonluğu var ve bu sezon yine o sahnede yer alacak. Takım olarak bu sezondan beklentileriniz neler?
“Her şeyi kazanmak istiyoruz. Hem Türkiye Ligini hem de EuroCup’ı kazanmak istiyoruz. İki ligde de bir çok iyi takım var. Özellikle de Türkiye Liginde. Fenerbahçe, Anadolu Efes, Darüşşafaka, Beşiktaş gibi çok güçlü takımlar var. Her gece en iyi performansımızı ortaya koyup iki kupayı da kazanmak istiyoruz.”
Önünüzde zorlu bir fikstür var. Bu rakipler hakkında ne düşünüyorsun?
“Evet dediğin gibi başlangıç fikstürümüz çok zorlu. Darüşşafaka, Fenerbahçe ve Bayern Münich gibi zorlu rakiplerle sezonu açıyoruz. Bu maçlar öncesi antrenmanlarda çok konsantre olup kazanmaya çalışacağız ki kazanabileceğimizi düşünüyorum. Çok yetenekli bir takımız ve iyi konsantre olup her gece en iyi performansımızı sergilersek bunu başarabiliriz.”
İstanbul’u nasıl buldun?
Çok sevdim. Çok büyük bir şehir. Ama çok büyük farklılıklar var. Yemek, saat, lisan, kültür. Zamana bıraktım. Zamanla alışmaya çalışıyorum.
Türk yemeklerini denemeye fırsatın oldu mu?
“Evet evet! Son zamanlarda bayağı kuzu eti tükettim. Birçok biftek restorantına gitme fırsatım oldu. Çok seviyorum. İstanbul büyük bir şehir ve bir çok seçenek var. Şehrin tüm önerilerini denemek istiyorum.”

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir