Galatasaray Odeabank’ın skorer kanat oyuncusu Scotty Hopson, takımının medya gününde TrendBasket mikrofonlarına konuştu.

Yolun yeniden Türkiye’ye düştü. Nasıl hissediyorsun?

İyi hissediyorum. Günün sonunda basketbol bu. Sevdiğim oyunu oynayabildiğim için mutlu ve kutsanmış hissediyorum kendimi. Türkiye Ligi de iyi bir lig. Çokça iyi oyuncu var bu sene ligde. Rekabetçi bir lig olacak ve ligin başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu sezonki BSL ile alakalı düşüncelerin neler? Sizin de dahil olduğunuz birçok takım Avrupa kupalarında…

Bu, ligin tepeden tırnağa ne kadar iyi olduğunu gösteriyor. Birçok iyi takım, oyuncu ve koç var ve hepsi de basketbolu çok iyi biliyor. Her maç iyi oynamak için test edileceğiz lakin bu testi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yeni bir takım oluşturdu Galatasaray sezon öncesinde. Takımla alakalı ne düşünüyorsun?

Takımı sevdim. Bence koç ve genel menajer çok iyi bir takım kurmuş. Birbirimize alışmamız biraz zaman alacak fakat birçok tecrübeli oyuncumuz var. Daha genç oyunculara yardım edeceğiz.

Buradaki gelecek ve kariyer planın nedir?

Gelecek planım yok, sadece bu yılı planladım. Hedefim olabileceğim en iyi basketbolcu olmak ve şampiyonluk kazanmak. Bu sezon için sadece bu hedeflere sahibim.

Kariyerinin son bölümünde Cedevita Zagreb’de ve Çin Ligi’nde forma giydin. Senin için oldukça uzun bir serüven oluyor. Bu durum sana ne kattı?

Çok uzun bir yolculuk bu ama ben hep metanetli kaldım. İyi bir oyuncu olduğumu, bir kazanan olduğumu kanıtlamaya çalıştım. Bu kulübe geldim zira bu kulüp de başarılı bir geçmişe sahip.

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir