Röportaj: Sergen Kumaş, TrendBasket

Çeviren: Derviş Göksun, TrendBasket


Kendisini Beşiktaş Sompo Japan’den tanıdığımız Dallas Mavericks oyuncusu Ryan Broekhoff ile ekibimizden Sergen Kumaş, bu sabaha karşı oynanan Philadelphia 76ers maçının ardından bir röportaj gerçekleştirdi.

  • Ryan, 2013 – 2015 yıllarındaki Beşiktaş günlerine dönersek orada Avrupa’da sıklıkla gördüğümüz gibi takımlarını çok tutkulu bir sekilde destekleyen bir taraftar grubu vardı. O döneme ait unutamadığın anlar neler?

”Çok var. Taraftarlar inanılmazdı. Beni ilk andan beri kucakladılar ve sanırım bende o aradıkları takım için savaşan oyuncu özelliğini görüp beni sevdiler. Onlarla çok yakındık ve halen daha iletişimde olduğum insanlar var. Örneğin benim için tişört yapan insanlar falan var. İlk yurtdışı tecrübemde böyle karşılanmam benim için muhteşemdi.”

  • Çin’de yapılacak olan Dünya Kupası için Ben Simmons’lı bir Avusturalya ile ilgili düşüncelerin nasıl?

”Tabii ki bizim için çok önemli bir faktör olacak. Onun dominasyonunu izlemek çok keyifli. Bizim için önemli bir turnuva olacak. Takıma girmek çok zor olacak ama bu rekabetin bizi ileri iteceğini düşünüyorum. Umarım ben de orada olurum ve altın madalyayı kazanırız.”

Sergen Kumas

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir