Röportaj: Kasım Ersoy, TrendBasket


Batı Konferansı’nın favori olmasa da tehlikeli ekibi Utah Jazz, Pazar günü Golden 1 Center’da Sacramento Kings’i 110-109 mağlup etti. Jazz’in Fransız yıldızı Rudy Gobert, hava atışından evvel TrendBasket’in Cholet, kendisinin Fransa’da bir idol olması ve EuroBasket 2017 ile ilgili sorularını yanıtladı.

Avrupa’da 2010 ile 2013 yılları arasında Cholet’de Erman Kunter için oynadın. Cholet’nin yetiştirdiği ve NBA’e giden o oyunculardan birisin. Cholet ve Erman Kunter tarafından yaratılan kurum hakkında neler söyleyebilirsin?

Cholet, bana göre Fransa’da oyuncu geliştirmek için en iyi yer. Birkaç çok iyi yer var (bunun için) ancak Cholet’nin bugünün iyi oyuncularının çoğuna şekil verdiğini düşünüyorum. Oyuncuların daha iyiye gitmesine izin veren, (basketbolun) en üst seviyesine gitmelerine bir olanak sağlayan bir sisteme sahip olmak harika.

Kasım Ersoy/TrendBasket

Kasım Ersoy/TrendBasket

Kings’e karşı uzatmada alınan galibiyette Gobert, son saniyedeki tip dahil olmak üzere, 16 sayı attı ve 24 ribaund, 3 asist, 1 top çalma, 3 blok kaydetti sahada kaldığı 41 dakikada.

Sadece 24 yaşında Fransa’nın en iyi oyuncularından biri haline geldin ve şimdi, Fransa’daki genç insanlar seni bir idol olarak görüyor. Sen kendini bir idol olarak görüyor musun? Yoksa gençliğe idol olmak için daha gidecek çok yolun olduğunu mu düşünüyorsun?

Halen gencim. Bazen, çocuklara ilham verdiğimi fark ediyorum. Her yaz kampıma geri döndüğümde, tüm çocukların beni örnek aldığım fark ediyorum. Bu beni mutlu ediyor. Harika bir şey.

EuroBasket 2017 için Fransa Erkek Basketbol Milli Takımı’na katılmayı planlıyor musun?

Henüz bilmiyorum. Sezon bitince Jazz ile konuşacağız. Oradan işlerin nasıl gittiğini göreceğiz.

Kasım Ersoy

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir