Turkish Airlines EuroLeague’de yarı finalde karşılaşacakları CSKA Moskova maçı öncesinde Real Madrid’de Koç Pablo Laso ile muhabirimiz Begüm Ünal kısa bir sohbet gerçekleştirdi.

Öncelikle Final Four için tebrik ediyorum. Sezon içinde zaman zaman takımın yaşadığı sakatlık problemine değindiniz ama her seferinde de bunun bir bahane olarak görülmemesi gerektiğini savundunuz. Sezon sonunda ise bir kez daha takımınız burada, geçirdiğiniz sıkıntılı günlerin zihinsel zorluğu hakkında neler söylersiniz?

“Öncelikle, en başından itibaren garip bir sezondu; Lllull Ağustos’ta sakatlandı, bu yüzden ilk günden itibaren birilerinden yoksun kalacağımızı hissediyorduk. Llull’den yoksun olmak ise bizim için büyük bir olaydı. Tabii ki takım için zor bir durum, bu da normal bir şey. Fakat sonrasında benzer sakatlık haberleri gelmeye devam etti; Kuzmic, sonrasında Ayon, Randolph, Rudy, Campazzo… Bu yönden korkunç bir sezon geçirdik. Fakat en baştan itibaren bununla ilgili ağlama şansımız yoktu. Bir şekilde savaşmaya, kazanabilecek potansiyelde bir takım olduğumuza inanmaya devam ettik ve bence birlikteliğimizi koruyup harika bir iş çıkardık. Bu konuda bazı oyuncularımızın liderliği, sahaya yansıttıkları karakter ve sonuna kadar savaşmak için ortaya koydukları cesaret önemliydi. Playofflara gidemeyeceğimiz düşünüldü; playofflara kaldık. Ev sahibi avantajını kaybettik; ev sahibi avantajımız olmadan turu geçtik ve sonuç olarak buradayız. Tüm sezon boyunca yaptıklarımız için kendimizle gurur duyurorum ve şimdi de Final Four’u kazanmayı bekliyoruz. Zor olacak. Avrupa’nın en iyi takımlarıyla karşılaşıyoruz. Fakat çok zor geçen bir sezon sonunda ne yapacağını bilmenin verdiği güveni hissediyoruz.”

Bir de taraftarlarla ilgili bir sorumuz olacak. Size bu konuda pek soru gelmiyor. Ki zaten iç saha maçlarınızda önemli bir taraftar grubuna karşı oynuyorsunuz. Fakat İspanya dışında Real Madrid’in basketbol taraftarlarını görmek pek mümkün olmuyor. Her zaman zirvedeki takımlardan birisiniz fakat taraftar konusundaki eksiklik konusunda ne düşünüyorsunuz ve bu durum sizi ne yönde etkiliyor?

“Madrid’in konumunu biliyorsun; buradaki herkese kıyasla en uzun yolculuğu Madridliler yapıyor. Bu sebeple taraftarlarımızın takımla çok fazla gelememesi normal ama ben hepsinin desteğiyle arkamızda olduğunu düşünüyorum. Evimizde oynadığımız her maçta bizimleler, bu hafta sonu da, fiziksel olarak olmasa bile, burada olacaklarını düşünüyorum. Dilerdim ki Madrid’de oynadığımız Final Four’daki gibi binlerce taraftarımız burada olsun isterdim; orada arenanın kapasitesi 100 000 kişilik olsa onu da doldururlardı. Çünkü Real Madrid’i temsil etmenin verdiği onur hem taraftarlarımız hem de bizim için çok değerli. Burada daha fazla taraftarımız olsun isterdim ama bunun onlar için ne kadar zor olduğunun farkındayız. Madrid’den Belgrad’a direkt uçuş da yok. Her şeye rağmen buraya bizi desteklemeye gelenler olacak. Bizim için sahaya yüzde 100’ümüzü yansıtıp onların arkamızda olduğunu hissettiğimizi göstermenin zamanı.”

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir