Röportaj: Bahadır Erdil, TrendBasket


2016-17 NBA Normal Sezonu’nun son gününde Houston Rockets, Sacramento Kings’e karşı 123-118’lik bir dış saha galibiyeti aldı. Sezonun elli beşinci galibiyetinin ardından Rockets’ın enerjik uzun forveti Montrezl Harrell ile bu sezonki performansı, soyunma odasındaki arkadaşlık ve OKC Thunder’a karşı şansları üzerine konuştuk.

Bu sezonki performansın hakkında ne düşünüyorsun?

Kesinlikle daha iyiye gittim, oyuncu olarak büyüdüm. İkinci yılım için geri döndüm ve oyunu kesinlikle çok daha iyi anlıyorum. Buradaki sistemimiz anlaması zor bir sistem değil, bu yüzden ilk yılıma oranla muhteşem geliştiğimi hissediyorum. Halen üzerinde çalışmam gereken çok şey olduğunu düşünüyorum.

Geçen yılla karşılaştırınca takım içindeki arkadaşlığın daha iyi olduğunu kolayca söyleyebilir misin?

Öyle olduğunu hissediyorum. Herkes geldi ve yapmak istediğimize, Koçun yapmamızı istediklerine ikna oldu. Bundan büyüdük. Herkes gelip, birbiri için oynadı. Birisi düştüğünde onu kaldırdık. Soyunma odasında bu tip bir atmosfere sahibiz.

Photo: Michael Ciaglo, Houston Chronicle

Photo: Michael Ciaglo, Houston Chronicle

NBA’deki ikinci sezonunda Harrell 58 maçta oynadı ve maç başına 18.3 dakikada 9.1 sayı, 3.8 ribaund, 1.1 asist ortalamaları tutturdu.

Playoffta Oklahoma City Thunder’a karşı şansınızı nasıl görüyorsun?

Bence gerçekten iyi bir şansımız var. O adamların sahanın iki tarafında da neleri olduğunu biliyoruz. Russell Westbrook özelinde bir MVP adayları olduğunu biliyoruz ancak biz çıkacağız ve işleri kendi yöntemimizle yapacağız. Akıllı basketbol oynayacağız ve bulduğumuz boş şutları kullanacağız. Russell’ın ne yapmaya çalışacağını biliyoruz ancak bu bizim savunmada yapacaklarımızı durdurmayacak.

Bahadır Erdil

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir