2019 yılında Çin’de düzenlenecek FIBA Dünya Kupası’na katılmak için eleme maçlarına devam eden Türkiye’de Metecan Birsen, TrendBasket’in sorularını yanıtladı.

İspanya karşısında iki tarafında eksiklerinin olduğunu belirten Birsen bu maça en iyi şekilde çıkacaklarını ifade etti.

”Hem onların hem de bizim eksiklerimiz var ama kendimize güveniyoruz. Eksiklerimiz dışında biz de iyi bir takımız. Genç oyuncularımız ve tecrübeli ağabeylerimizle kendimize çok güveniyoruz. Seyircimizin desteği ile İspanya maçında iyi bir sonuç alırsak çok iyi bir duruma geleceğiz.”

Kulüp takımlarında sezonlar devam ederken Milli takıma gelmenin kendilerini nasıl etkilediğinin sorulması üzerine Metecan Birsen:

”Zaten sezon içinde olduğumuz için şu an hem hem zihinsel hem de fiziksel olarak hazırız. İki üç ay önce bir kez daha bir araya gelmiştik. Bizim için çok büyük bir değişiklik yok aslına bakarsanız zaten hepimiz birbirimizi tanıyoruz. Önümüzde üç gün gibi kısa bir süre var ancak biz de tecrübeli oyuncularımızla birlikte hemen reaksiyon gösterip bu duruma uyum sağlayacağımızı düşünüyorum.”

Milli takımın skorer oyuncuları Cedi Osman ve Furkan Korkmaz’ın yokluğunun kendilerini nasıl etkileyeceğinin konusunda konuşan Birsen:

”Tabii ki onların olmayışı büyük bir eksiklik ama onların yerini kapatacak çok oyuncumuz var ben de elimden gelenin en iyisini hücumda ve savunmada yapmaya çalışacağım. Antrenörümün isteklerini yerine getirmeye çalışacağım. İspanya ve Karadağ maçları için %100 hazır olacağım.”

Son olarak Ankara seyircisine mesaj gönderen 25 yaşındaki oyuncu:

”Burada sanırsam dört maç yaptık ve bu maçlarda dörtte dört yaptık. Ne kadar verimli olduğumuz zaten belli. Burada oynadığımız her maçı kazandık. Bu yüzden federasyonumuzun seçimi doğal olarak burası oluyor. Önümüzdeki maçta da hiçbir şüphem yokki seyircimiz bize çok iyi bir destek sağlayacak. Bize 13. adam olarak çok iyi bir destek olacaklarına eminim.”

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: [email protected]

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir