Röportaj: Dilara Durmuş, TrendBasket


Bir kez daha Avrupa şampiyonu olabilmek için finalde Real Madrid ile mücadele edecek olan temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş’un kaptanı Melih Mahmutoğlu, basına açık antrenmanda TrendBasket’e özel bir röportaj verdi.

  • Bu sizin dördüncü Final Four’unuz. Geçen sene de Avrupa Şampiyonu oldunuz. Bu size nasıl hissettiriyor? Takım olarak nasıl bir ruh hali içerisindesiniz?

”Seneler boyunca unutamayacağımız önemli, özel hisler bunlar. Bizim için önemli olan artık yarınki final maçını kazanmak. Maçın başından sonuna kadar savaşarak, öncesinde çalıştığımız her şeyi sahaya yansıtarak sonunda kupaya ulaşmak olacaktır tek hedefimiz.”

  • Fenerbahçe’ye bağlılığınız herkes tarafından biliniyor ve final maçını kazanırsanız kupa, takım kaptanı olarak sizin ellerinizde ikinci kez kalkmış olacak. Bu size nasıl hissettiriyor?

”Tabii ki herkes için takımının ayrı bir yeri vardır ama Fenerbahçe’nin bende çok ayrı, çok özel bir yeri var. Güzel bir gün olacağını düşünüyorum, ayrı bir heyecan var üzerimizde. İsteğimiz; maça konsantre olarak istediğimiz gibi oynayıp sonunda da o heyecanlı ana bir an önce kavuşmak olacak.”

  • Taraftarlarınız sizi burada yalnız bırakmamak, desteklemek için Türkiye’den geldiler. Biletlerin yarısından fazlasını Türk taraftarlarının aldığı açıklanmıştı. Onlara buradan neler söylemek istersiniz?

”İlk karşılaşmada olandan daha fazla seyirci olacağını biliyoruz. Çünkü Fenerbahçe için gelecek daha çok fazla insanlar var İstanbul’dan biliyoruz. Bu durum bizi tabii ki çok heyecanlandırıyor. Kesinlikle Yarı Final maçından çok daha coşkulu bir ortam olacaktır. Zaten salonun tamamı neredeyse bize ait. Taraftarlarımızla birlikte coşkulu başlayıp coşkulu bir şekilde bitirmek istiyoruz.”

Dilara Durmuş

İletişim: [email protected]

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir