Fenerbahçe Doğuş, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 2017-18 finalinde TOFAŞ’ı 4-1 ile geçti ve şampiyonluğa ulaştı.

Fenerbahçe taraftarı olan ve bir dönem Bursa ekibinde oynayan Türk basketbolunun efsane isimi Mehmet Okur ise beşinci maçı salondan takip etti.

Okur, maçın ardından TrendBasket ekibinden Barış Cevahir‘in sorularını yanıtladı.

Fenerbahçeliliğinizi biliyoruz. Fenerbahçe Doğuş bugün harika bir şampiyonluk kazandı. Neler söylemek istersiniz?

“İyi olan takım kazandı. TOFAŞ’ın da tabii hakkını vermek lazım. Çok iyi bir sezon geçirdiler. İstanbul’a dün geldim. Planlasam istesem bile belki de böyle bir maç gerçekleşmeyecekti.

İki sene boyunca formasını terlettiğim, üç senede beş şampiyonluk kazandığımız TOFAŞ ve babadan oğula geçen bir Fenerbahçe taraftarlığı. Benim için çok büyük bir şans oldu. Güzel denk geldi. Fenerbahçe’nin evinde kupayı kazanması farklı bir keyif oldu. Ben ve çocuklarım da o keyfi yaşadı. İyi olan da kazandı.”

Bu sene Banvit ve TOFAŞ, genç oyunculara çok önem verdi. Onları oynattı. Bu genç oyunculara ve bu organizasyonlar hakkında neler söylemek istersiniz?

“Orhun Ağabey (Ene), zaten hep gençlere önem verir. Açıkçası o, gençlerin antrenörü. Sonuçta benim de gençlik yıllarımda milli takım dönemlerinde bana yardımcı oldu.

Ne kadar önemli biri olduğunu gençlere bir kez daha ispatladı. Organizasyona ne kadar önemli bir koç olduğunu ispatladı. Dolayısıyla sevdiğiniz ve inandığınız bir koçla oynamak her zaman başarı getiriyor. G

Güzel bir sezon geçirdiler. Banvit de açıkçası genç kadroyla güzel bir sezon geçirdi. İnşallah bu gençleri milli takımlarda da keyifle izleyip, başarıları göreceğiz. Dolayısıyla özellikle Orhun Ağabey’in bu kadar yabancıların serbest bırakıldığı bir ligde gençlere şans vermesi ve onlara güvenmesi takdir edilecek bir konu.”

Son olarak NBA’de oyuncu gelişim koçluğu görevini üstlendiniz. Şu an belli bir kariyer planınız var mı? Varsa bu planlardan bize biraz bahseder misiniz?

“Hedefler tabii Amerika’da koçluk kariyerimi sürdürmek. Biliyorsun NBA, basketbolun başkenti. Dolayısıyla kendimi orada geliştirmek istiyorum. Uzun seneler antrenörlük yapmak istiyorum. Daha sonra tabii Avrupa’da ve Türkiye’de bir takımı çalıştırmak isterim.”

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir