Turkish Airlines EuroLeague Final Four 2017’nin finalinde yarın Olympiakos ile karşılaşacak temsilcimiz Fenerbahçe’nin akşam antrenmanının basına açık bölümüne konuk olduk. Röportaj gerçekleştirme fırsatı yakaladığımız Kostas Sloukas, geçen sene yaşananları unuttuklarını ifade ederken Olympiakos ile geçmişte kalan güzel anıları olduğunu belirtti.

Savunmanın basketbol sistemlerindeki ana prensip olduğunu ve bu anlamda dün iyi bir oyun ortaya koyduklarını dile getiren Kostas Sloukas’ın açıklamalarının tamamına içeriğimizin devamında ulaşabilirsiniz.

”Geçen sene yaşananları unuttuk. Tabii ki hayal kırıklığına uğramıştık fakat şimdi yeniden finalde oynama şansı yakaladık. İyi oyun çıkarıp, kazanabiliriz. Bu takımımız için çok önemli, playoff dönemi ve yarı final maçı için iyi bir ivmemiz olduğunu söyleyebilirim. Kaliteli bir takımız ancak yarın neler olacağını parkede göreceğiz.”

”Dün savunmamızın oyunumuzdaki ana prensip olduğunu söylemiştim ve bu anlamda çok iyi bir iş çıkardık. Evet, Llull kaliteli şutlar attı ve bütün attıkları girdi ama genel olarak savunmamız iyiydi. Bunu başarabilmek ise galibiyetteki en önemli sırlarımızdan biri oldu.”

”Olympiakos ile güzel anılarım ancak bu geçmişte kaldı. Fenerbahçe ile yeni anılarım olsun istiyorum. Olympiakos çok deneyimli ve zorlu bir rakip. Takım olarak hareket ediyorlar, liderleri var, rol oyuncular var ve bu yüzden yarın zor bir maç olacak. Şansın da yanımızda olmasını diliyorum, yarın maç sonunda kutlama yapmayı diliyorum.”

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir