Olympiakos’un ABD’li pivotu Khem Birch, takımının basına açık ikinci THY EuroLeague Final Four antrenmanında TrendBasket’in sorularını yanıtladı.

Kariyerinde ilk kez Final Four’dasın. Bu büyük bir başarı. Nasıl hissediyorsun?

Harika hissediyorum. Geçen yıl Fenerbahçe’yi izliyor, destekliyordum; bu sene onlara karşı oynayacağım. Bu çılgınca bir şey. Yarın sahaya çıkıp basketbolumu oynayacağım.

Fenerbahçe, Ekpe Udoh ile Jan Vesely özelinde Avrupa’nın elit pivotlarına sahip. Patric Young, Nikola Milutinov, Georgios Printezis gibi arkadaşlarınla birlikte onları nasıl durdurmayı düşünüyorsunuz?

Enerji getirmek dışında yapabileceğiniz çok bir şey yok. Türkiye’de oynarken o adamlara karşı birçok kez oynadım. Yani rakiplerim benim için yeni değil. Enerjimizi ortaya koymaya çalışacağız.

Geçen yıl Muratbey Uşak’taydın, bu yıl ise büyük bir çıkışla Olympiakos’tasın. Sadece bir senede bu denli büyük bir çıkışı bekliyor muydun?

Kesinlikle hayır. Söylediğim gibi, geçen sene Türkiye’de bu takımları izliyordum; bu sene yine Türkiye’de bu takımlara karşı oynuyorum. Bunlar gerçeküstü anlar benim için. Ben sadece basketbol oynamaya devam etmek istiyorum.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir