Röportaj: Kemal Rutkay Özcan, TrendBasket

Düzenleme: Dilara Durmuş, TrendBasket


THY EuroLeague Final Four’da bu akşam CSKA Moskova karşısında yarı final oynayacak olan Real Madrid’de Jeffery Taylor, basına açık antrenman esnasında TrendBasket’e özel bir röportaj verdi.

  • Panathinaikos serisine olumsuz bir başlangıç yaptınız ancak sonrasında bir geri dönüş yakaladınız ve şu an buradasınız. Bu durumu değiştiren neydi? Temelinde ne yatıyor?

”Yoğun ve zorlu, fiziksel olarak onların üstün olduğu bir Panathinaikos maçından çıktık. Maçın tekrarını izledikten sonra kazanmak için neleri yapmamız gerektiği üzerine konuştuk. Bu sezon ne zaman kötü başlangıçlar yaptıysak bunun sebebi diğer takımın bizden daha sert oynuyor olmasıydı. Bu sezon bu durum birkaç kez yaşandı.”

  • Playoff serisinde daha çok Nick Calathes tarafından savunuldun ve onu savundun. Savunmalarda rakipten herhangi bir top aldığını, topu kullandığını pek görmedik. Örneğin; maçta Sergio Rodriguez ya da Corry Higgins seni savunuyor diyelim. Buna hazır mısın?

”Evet, fırsat eline geçtiği zaman sadece agresif olmak zorundasın tedirginliğe yer yok. Savunmada herkes sadece işini yapmalı ve birlik olarak oynamalı. (…) Ters eşleşmeye saldırdığını görecek miyiz? Elimdeki fırsatları değerlendireceğim, birlikte göreceğiz.”

  • Sergio Llull sakatlıktan geri döndü, bu sizin için iyi bir haber. Üçüncü maçta oldukça iyi oynadı. Llull ve Doncic gibi iki harika oyuncuya sahip olmak nasıl bir lüks?

”Onlar hücumda daha fazla sorumluluk alıyorlar. Her ikisi de inanılmaz şutlar sokuyor, onlara sahip olmak harika. Eğer maç kazanmak istiyorsanız onlar gibi oyunculara sahip olmanız gerek. Umuyorum ki iyi bir oyun sergileyeceğiz.”

Dilara Durmuş

İletişim: dilara.durmus@trendbasket.net

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir