Röportaj: Dilara Durmuş, TrendBasket


THY EuroLeague Final Four’da düzenlenen FanZone’a katılan İbrahim Kutluay, normal sezondan şampiyona favorisine, organizasyondan kupaya kadar her konu hakkında TrendBasket’e konuştu.

  • Öncelikle organizasyonu nasıl buldunuz?

”Çok keyifli bir organizasyon. Her sene OneTeam organizasyonuyla çocuklarla beraber oluyoruz. Çocukları mutlu etmek, bizim için ayrı bir mutluluk oluyor. Bizim için son derece keyifli geçiyor.”

  • Final Four’da favoriniz kim?

”Fenerbahçe.”

  • Geçen yıl Fenerbahçe Doğuş şampiyon oldu, bu sene de kupa yolunda onlara olan beklentiler arttı. Eğer kupayı alırlarsa üst üste ikinci kez Avrupa şampiyonu olacaklar. Bu konu hakkında neler söylemek istersiniz?

”Geçen sene İstanbul’da çok farklı bir atmosfer vardı ve şampiyonluk olmuştuk. Bu sene tabii ki bunu korumak biraz daha zor. Herkesin beklentisi daha yüksek, herkes son şampiyonu yenmek istiyor. Bu, diğer takımlar için ayrı bir motivasyon oluyor ama biz de bunu koruyacak güce ve azme sahibiz diye düşünüyorum. Tabii ki kolay olmayacak. Ben Final Four’un favorisinin Fenerbahçe olduğunu düşünüyorum. İnşallah buradan bir EuroLeague kupasıyla dönersek hem iki kez üst üste kazanmış olacağız hem de Avrupa’nın en önemli iki kupasını ülkemize getirmiş olacağız. Darüşşafaka Basketbol da EuroCup’ı kazandı çünkü. İki tane kupayla sezonu kapatmak güzel olacak.”

  • Sezon boyu herkesin gözü Sarunas Jasikevicius’un üzerindeydi. Takımı şimdi de temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş’un rakibi. Buraya kadar kat ettikleri bu yolda genç Koç Jasikevicius hakkında neler söylemek istersiniz?

”Sarunas Jasikevicius çok önemli, çok kariyerli bir oyuncuydu. Aynı başarıyı koçlukta da göstereceğine inanıyorum ki gösteriyor da zaten. Takımını da istediği oyunculardan kurdu; atlet, mücadeleci, başarıya aç oyuncular hepsi. Bu, kendisi için çok büyük bir avantaj özellikle de yeni koçluğa başlayan koçlar için. Sezonun son döneminde de playoffta da takımı çok iyi oynadı. Bugün de burada olmayı hak ettiler. Tabii ki onlar için burada olmak çok büyük bir başarı ama ben Saras’ı tanıdığım kadarıyla bundan daha iyisini yapmak istiyordur. Takımı da o açıdan iyi motive ettiğini düşünüyorum. Bu akşam Fenerbahçe için çok kolay bir maç olmayacağı kesin.”

Dilara Durmuş

İletişim: [email protected]

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir