Röportaj: Barış Cevahir, TrendBasket


Galatasaray Odeabank kaptanı Göksenin Köksal, takımının medya gününde TrendBasket’e özel bir röportaj verdi.

Hazırlık dönemini nasıl değerlendirirsin?

Yeni bir takımız. İnşallah cumartesi günü Gaziantep Basketbol’a karşı kazanacağız, kazanarak devam etmeliyiz. Takım olma yolunda çok önemli bir adım atacağız çünkü kazanırsak. Onlara TÜBAD Turnuvası’nda kaybettik ama bu bir gösterge değil; biz daha iyi bir takımız. Büyük Galatasaray taraftarını yabancı oyuncularımız da görecek.

Bu sezon senin için daha özel zira kaptanlığa kadar yükseldin. Taraftarın da sevdiği bir isimsin. Bu konu hakkında ne söylemek istersin?

Tabi ki de kaptanlık, küçüklükten beri hayalini kurduğum bir şey. Allah da bunu bana nasip etti. Şimdi kaptan olarak daha fazla sorumluluk var üzerimde ama bu bir baskı oluşturmuyor. Yeni bir takım olduğumuz için, takım olabilmemiz çok önemli. İnşallah sakatlık olmadan, tüm oyuncularla iyi bir sezon geçer.

7DAYS EuroCup şampiyonluğundan sonra THY EuroLeague’de zorlanmıştınız geçen sene ve şimdi yeniden EuroCup’tasınız. Bu sene kupa yeniden gelir mi Türkiye’ye?

EuroLeague’de daha iyi oynayabilirdik. Sezon başındaki maçlardan dolayı o duruma geldik ama ikinci yarıda gerçekten iyi oynadık. EuroCup şampiyonluğu Türk spor tarihindeki en büyük başarılardan biri ama bu sezon tekrar şampiyon olmak kolay değil. Önce lige iyi konsantre olmak lazım. Bundan sonra da inşallah taraftarımızla birlikte EuroCup’ta ciddi başarılar elde edeceğiz. Söylediğim gibi ilk olarak lige en iyi şekilde giriş yapmamız lazım.

Koç Erman Kunter ile takımın ilişkisini, uyumunu bir kaptan gözüyle nasıl değerlendirirsin?

Erman Abi, Türk basketbol tarihinin en büyük oyuncularından; koç olarak da kendisini ispatlamış birisi. Onunla çalışıyor olabilmek benim için bir fırsat. Yeni bir takımız ve takımda kötü karakter yok. Herkes iyi sporcu, bunu avantaja çevirip, iyi sonuçlar almalıyız.

Bu sezon sistem içindeki rolünü nasıl görüyorsun?

Geçen sezon iyi oynadığımı düşünüyorum ancak bu sezon daha da iyi oynamam lazım. Sistem içerisinde daha fazla sorumluluk gelecektir, gelen fırsatları en iyi şekilde değerlendirmem lazım. Bu da benim elimde. Taraftarımızı maçın içine soktuğumuzda ne kadar büyük bir takım olduğumuzu herkes görecek.

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir