Lokomotiv Kuban’ı 2 – 0 yenerek 2017 – 18 EuroCup şampiyonluğuna uzanan temsilcimiz Darüşşafaka Doğuş’ta tecrübeli oyuncu Furkan Aldemir, ekibimizden Barış Cevahir’e özel bir röportaj verdi.

”Ne diyebilirim ki böyle bir durumda çok mutluyuz, çok da söylenecek bir şey yok aslında. Bugüne kadarki emeklerimizin karşılığını aldık. Bu takımla beraber olmak benim için çok gurur verici bir şey. Türk basketbolu ve Darüşşafaka Basketbol camiası için çok güzel, tarihi bir gün. Unutulmayacak bir maç, unutulmayacak bir kupa. İlk oldu bu ama inşallah son olmaz. Bundan sonra Darüşşafaka Basketbol Kulübü, hem Türkiye basketbol camiası hem de Darüşşafaka Basketbol camiası için başarılar elde etmeye devam edecek.”

  • Yaşadığın sakatlıkların ardından buraya gelip kendini gösterdin. Bu kupa senin için ne teşkil ediyor?

”Benim için çok önemli çünkü takım kaptanı olarak genç arkadaşlarımıza yardım etmek, onları bir arada tutmak benim için çok güzel, çok değerli bir şey. Sakatlık var her zaman olabilir ama sonunda böyle bir kupa varsa her şeye değer. Bu yüzden sakatlıklardan çok fazla şikayet edemiyorsunuz. Bugün çok mutluyuz ve emeklerimizin karşılığına değdi.”

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir