Geri1 of 4İleri

”Onları duymazdan gelip, kazanmayı başardık”

Röportaj: Kemal Rutkay Özcan

Çeviri: Begüm Ünal

Video düzenleme: Murat Akcan

Metin düzenleme: Onur Coşkun


Fenerbahçe’nin başarılı pota altı oyuncusu Ekpe Udoh ile sarı lacivertlilerin dün gerçekleştirdiği akşam antrenmanından önce dolu dolu bir röportaj gerçekleştirme imkanı bulup, sarı lacivertli çatı altında geçirdiği yaşama değin birçok şeyi konuşma fırsatı yakaladık. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan taraflı tarafsız birçok spor tutkununun takdirini kazanan Birleşik Amerikalı oyuncunun verdiği içten yanıtlarla sizleri baş başa bırakmak istiyoruz, keyifli okumalar!

Yakın zamanda gerçekleşen bir olayla başlayalım. Sakatlığına rağmen dün Galatasaray karşısında sahaya çıktın. Peki sahada kendini iyi hissediyor muydun yoksa takım için mi sahaya çıktın?

Her ikisi de. Oldukça iyiydim ama bazen ağrıyı da hissettim ama olay zaten bu. Kazanmamız gerekiyordu, Geçmiş sezonlarda bir süredir o sahada kazanamadığımız için de bu maç bizim için önemliydi, gittikçe daha iyi olmalıyız. Bu sezonki playofflar için Bamberg maçına hazırlanmalı ve mücadeleye devam etmeliyiz.

Fenerbahçe Basketbol (@FBBasketbol)

Fenerbahçe Basketbol (@FBBasketbol)

Dün ateşli bir grup seyirci önünde mücadele verdiniz, maçta bayağı bir olay oldu, özellikle kaptanınız Melih Mahmutoğlu’na karşı. Bu tarz olaylarla ilgili ne düşünüyorsun?

Türkçe anlamıyorum, (Gülüyor) yani ne olduğunu hiçbir şekilde bilemiyorum fakat günün sonunda önemli olan saha ne olduğu. Taraftarın yaptıkları bizi etkilememeli. Onları duymazdan gelip, kazanmayı başardık.

Bu sezonun genelinde Fenerbahçe, geçen sezona kıyasla, daha inişli çıkışlı oynuyor. Bunun sebepleriyle ilgili ne düşünüyorsun?

Bu, bu seneki hikayemizin bir parçası. Geçen yıl bizim bir hikayemiz vardı, farklı bir takımdık. Bir de bu sene farklı bir EuroLeague takvimi var.  Bu sadece hikayemizin bir parçası. Yükseliş grafiği çizmeye devam etmemiz, daha iyi olmamız ve maç boyunca agresif olmamız gerektiğini düşünüyorum.

Geri1 of 4İleri

”Onları duymazdan gelip, kazanmayı başardık”

Trend Basket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir