NBA’de Cleveland Cavaliers forması giyen milli basketbolcumuz Cedi Osman, takımının Indiana Pacers’a karşı oynadığı play-off serisi dördüncü maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Röportaj: Utkuhan Genç, TrendBasket

TrendBasket’in sorularını yanıtlayan Cedi, çaylak duvarı gibi bir olaya denk gelmezken Pacers’ın deli dolu oyuncusu Lance Stephenson hakkında da yorumlarını belirtti. Ayrıca Cedi Osman’ın kendisini destekleyen Türk halkına bir mesajı vardı.

Maç ve seri geneli hakkında konuşan Cedi: ‘‘Çok güzel bir o kadar da zorlu bir maç oldu. Sonuçta Play-off serileri çok daha farklı bir şekilde oynanıyor. Tekrar saha avantajını elimize geçirdik, mutluyuz. İlk yarıda oynadığımız gibi oynadık ve koşmaya devam ettik. Bu sonuçla da kazandık. Şu an rüzgarı arkamıza aldık buradan sonrasında kazanırız diye düşünüyorum.  Onlar sert oynuyor bizim de aynı sertlik ile karşılık vermemiz gerekiyor.”

Play-off atmosferini ve takımını değerlendiren Cedi kendisi hakkında konuştu: ”Playoff ayrı bir atmosfer. Daha sert maçlar oluyor ve hakemler bu sertliği izin veriyor. Savunmalar ön plana çıkıyor. LeBron çok büyük bir profesyonel. Kendi vücuduna ve rehabilitasyonuna çok iyi bakıyor. Bütün takımın aynı kıyafeti giymesi LeBron’un kararıydı. Bence çok şık oldu. Çaylak duvarı hakkında ise öyle bir şeye denk gelmedim. Bu sene çok oynadığım için problem olmadı.”

Son olarak Lance Stephenson hakkında konuşan ve Türk halkına mesaj gönderen Cedi Osman: ”Lance biraz garip bir oyuncu onun yaptığı hareketler çok basketbola benzemiyor.   Türkiye’deki takımlarımızı zamanım oldukça takip etmeye çalışıyorum. Türk halkının gecenin bir saatinde kalkıp beni desteklemeleri çok mutlu ediyor, çok teşekkür ederim.” dedi.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir