Turkish Airlines EuroLeague Final Four’da yarın Fenerbahçe ile Real Madrid arasında oynanacak karşılaşma öncesinde sarı lacivertlilerin basına açık antrenmanına konuk olup, Bogdan Bogdanovic ile kısa bir röportaj gerçekleştirdik. Panathinaikos serisi, Final Four ve Real Madrid’in geçilmesi halinde olası CSKA Moskova karşılaşması hakkındaki sorularımızı yanıtlayan Sırp basketbolcu, CSKA Moskova ile bir final oynamaları durumunda bunu intikam olarak görmeyeceğini dile getirdi.

”Panathinaikos serisinde elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık, savunmada çok iyi olmamız gerektiğini biliyorduk. Savunmamıza gerçekten odaklandık ve savunmayla birçok şeyin çözüleceğini bilerek hareket ettik. İyi savunmanın her şeyin sonucunu daha iyi hale getireceğini biliyorduk, buna inandık. İlk maçta bunu başarıp, devamının da geleceğini görünce kararlılığımız arttı.”

”Takım olarak iyi oynadığınız zaman hücumu daha iyi kontrol etme ve savunmada daha iyi pozisyon alma imkanı bulursunuz. Çok iyi takım arkadaşlarına sahibim ve savunma ve hücumdaki iyi performansımın büyük sırrı tamamen onlar.”

”CSKA Moskova ile oynayacağımız maçı birçok insan intikam olarak görüyor ancak ben öyle düşünmüyorum. O maç geçen sezonda kaldı ve bu sezon farklı bir hikayeye sahibiz. Eğer finale çıkmayı başarır ve CSKA Moskova ile karşılaşırsak bu çok önemli bir final maçı olacak, geçen sezonun intikamı değil.”

Onur Coşkun

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir