Röportaj: Yunus Emre Ak, TrendBasket


Anadolu Efes’in Turkish Airlines EuroLeague dördüncü hafta açılış maçında Fenerbahçe’yi 89 – 83 yendiği gecede maçın yıldızı Adrien Moerman, TrendBasket’e özel bir röportaj verdi.

  • Öncelikle galibiyet için tebrikler. Büyük bir geri dönüşe imza attınız ve sonunda galip gelen taraf siz oldunuz. Bu konu hakkındaki düşüncelerin neler?

”Teşekkür ederim. Galibiyetten ötürü çok mutluyum. İlk yarıda hiç karakter gösteremeyerek kötü bir oyun sergiledik fakat ikinci yarıda geri dönüş için karakter göstermemiz, daha sert bir defans yapmamız ve hücumda topu paylaşmamız gerektiğini biliyorduk. Öyle de yaptık. Bizim için önemli bir galibiyet çünkü Fenerbahçe gibi büyük bir takıma karşı karakter göstermemiz, EuroLeague’de sona kadar gidebileceğimiz anlamına geliyor.”

  • Galibiyette önemli bir rol oynadın ve double-double’a imza attın. Neler söylemek istersin?

”Basketbol bir takım oyunu. Takım arkadaşlarım bana iyi pozisyonlar hazırladılar. Ribaund toplamak ise her zaman görevim. Takım arkadaşlarıma bu performans ve galibiyet için teşekkür ediyorum. Aynı zamanda bizi desteklemeye gelen taraftarlarımıza da teşekkür etmek istiyorum. Bugün harikaydılar.”

  • Son olarak Anadolu Efes, EuroLeague’de bu sezon ilk ev galibiyetini aldı ve Fenerbahçe’ye karşı oynadığınız son üç maçı kazandınız. Düşüncelerin neler?

”Fenerbahçe gibi büyük bir takımı yenmek, bize bu uzun EuroLeague sezonunda büyük bir özgüven kazandırıyor. Panathinaikos, Maccabi, Barcelona ve Madrid gibi yenmek çok zor ama bugünkü oyunumuzu ve karakterimizi gösterirsek her şey mümkün.”

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir