Röportaj: Begüm Ünal, TrendBasket

Düzenleme: Ömür Özcan, TrendBasket


adidas EuroCamp organizasyonunda üç gün boyunca jenerasyonlarının en önemli oyuncuları bu etapta kendilerini gösterme fırsatı buldular. Ülkemiz adına da  Pınar Karşıyaka oyuncusu Egemen Güven, geçtiğimiz yılı Yeşilgiresun Belediye’de geçiren Emircan Koşut, İstanbul BŞB forması giyen Metecan Birsen, TOFAŞ oyuncusu olan Berkan Durmaz ve Galatasaraylı Ege Arar bu harika kamptaydı.

TrendBasket ekibinden ise Begüm Ünal üç gün boyunca Treviso’daydı. Kampı çok yakından takip eden Begüm Ünal, oyuncularımız ile keyifli röportajlara imza attı. İlk olarak sorularımızı Egemen Güven yanıtladı. Pınar Karşıyaka forması giyen Egemen Güven, iyi bir üç gün geçirdiğini ve organizasyonun çok başarılı olduğunu şu sözlerle özetledi:

‘’Organizasyon gayet başarılıydı. NBA gözlemcileri ve çok önemli antrenörler buraya geldi. Çok kaliteli oyuncular bu etap için İtalya’da ve biz de elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Kişisel olarak da iyi işlere imza attığımı düşünüyorum. Ama tabii daha da iyi oynayabilirdim. Çünkü Amerika Birleşik Devletleri’nden buraya çok yorgun geldim. Etabın son gününde kendimi bulduğumu düşünüyorum.’’

<> on June 9, 2017 in Treviso, Italy.

adidaseurocamp.com

Daha sonrasında ise Metecan Birsen’in görüşlerini aldık. Metecan Birsen beş sene önce de bu organizasyona katılmıştı. O da kendi oyununu şu sözlerle özetledi:

‘’Bu etap her oyuncu için gerçekten çok önemli. Burada olduğumuz için çok şanslıyız ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Beş Türk oyuncu bu organizasyon için İtalya’ya geldi. Sanırım bu da bir ilk. Benim açımdan da bu tur gayet iyi geçti. İlk gün ritim bulmakta zorlanmıştım. Daha sonrasında ise toparlandığımı düşünüyorum.’’

Son olarak ise Ege Arar’ın düşüncelerini sizlerle paylaşalım. İtalya’da olduğu için çok mutlu olduğunu belirten Ege, gelecek yıl da orada olmak istediğini belirtti:

‘’Bizim adımıza gerçekten çok iyi bir organizasyon oldu. Kendi jenerasyonlarının en önemli oyuncuları buraya geldiler ve rekabet üst seviyedeydi. Biz de Türk oyuncular olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık, kendimizi göstermek için çabaladık. Şimdi aklımızda yeni sezona en iyi şekilde hazırlanmak var.

Kişisel olarak ise iyi işler yaptığımı düşünüyorum. Tabii daha da iyi olabilirdim. Buraya bir kez daha gelme şansım var. En azından bu sene benim için iyi bir tecrübe oldu. İnşallah seneye de burada olma fırsatı bulurum ve çok daha iyi işlere imza atarım. Metin Türen geçtiğimiz yıllarda bu organizasyona gelmişti. Onunla konuşma fırsatı bulduk ve bizi nelerin beklediğini ona sorduk. İtalya’ya da en hazır gelmeye çalıştık.’’

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Son Yazılar

6 Comments

 1. keynes - 13/06/2017

  Fenerbahçe’nin genç yeteneği Jordan Minchev de bu yılın Eurocamp etkinliğine gonderildi. onun haberi niye yok?

  1. Begüm Ünal - 16/06/2017

   Merhaba, Aslında altı oyuncumuzla da röportaj yapmak istiyordum fakat iki tarafın da uygun olduğu vakitleri bulmak çok kolay olmadı. Yordan Minchev'le röportaj yapamasam da ekstra şut çalışması yaparken çektiğim videolarını Twitter hesabımızdan paylaştık. (Linkler: https://twitter.com/TrendBasket/status/873544572428832768 ; https://twitter.com/TrendBasket/status/873545105231290368) Saygılarımla,

 2. keynes - 13/06/2017

  daha dogrusu Fener in altapisi yetenek kayniyor, bir tanesini gonderemedi mi ?ustelik organizasyonun basinda Mr. Morizyo var!!

 3. keynes - 13/06/2017

  daha daha dogrusu taraftar bunu gormuyormu? goruyorsa niye susuyor? yonetimi niye elestirmiyorlar? niye surekli baskanin ve hocanin gazina gelip altyapi oyuncularina niye sahip cikmiyorlar? vb bir suru sorulabilir? elestirilen tek konu bilet fiyatlari , oda saman alevi gibi bir gun suruyor.

 4. Realist - 14/06/2017

  Keynes kardeş bu tip organizasyonlar sırf yetenekle alakalı değiller. Birinci öncelik sporcunun bağlı olduğu manejer veya manejerlik şirketi ile ilgili... Mevcut organizasyona gönderilen gençlerimiz bağlı oldukları manejerlik şirketinde öncelikli olanlar... İşin doğası bu!

 5. veysel - 15/06/2017

  Mevcut sistemde üst düzey oyuncu yetiştiremiyoruz, kulüp takımlarımızda yerli oyuncularımız bir iki istisna dışında şanslı iseler yan rollerde oynayabiliyorlar, buna bağlı olarak A Milli Takım seviyesinde durum hiç te iyi görünmemekte. bizim alt yapılarda ezip geçtiğimiz çocukları avrupalı amerikalı allayıp pullayıp bize satıyor ama biz kendi çocuklarımıza sadece çamur atmakla yetiniyoruz. bu çocuklarda diğer yabancılar gibi oynaya oynaya A takım seviyesine gelebilirler bench den seyrede seyrede değil.

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir