Geri1 of 5İleri

Atlanta Hawks

İçinde bulunduğumuz sezonda hem performans hem de motivasyon anlamında ligin dibine demir atmış bir takım. Gerçekçi olmak gerekirse (Evet, NBA’de her şey çok hızlı değişebilir ama…) tünelin ucu önümüzdeki birkaç sezon için görünmüyor. Hawks, hem bu sezonu hem de gelecek sezonu gözden çıkararak 2019’dan itibaren eli ayağı düzgün bir takım olacak şekilde kendini konumlandırabilir, konumlandırmalı da bence. Öncelikle Schröder, Prince ve Collins gibi gençlere yatırım yapacaklardır. Ayrıca önümüzdeki iki draftta (şimdilik) ilk turdan beş tane pickleri olacak.

NBA (@NBA)

NBA (@NBA)

The Process (á la Hinkie) benzeri bir yapılanma ile istenmeyen kontratları pickler karşılığında toplayabilirler. Ersan, Belinelli ve Dedmon gibi hemen katkı da verebilecek veteran isimler biten kontratları ile takasta çok talep göreceklerdir.

Takas önerisi:

Atlanta => Ömer Aşık, Alexis Ajinca, 2020 birinci tur hakkı (korumasız) ve 2019 ikinci tur draft hakkı (+Dante Cunningham)

New Orleans => Kent Bazemore (+ Luke Babbitt)

Hawks gelecek sezon için iki ölü kontrat alır ancak asıl hedef olan 2019-2020 sezonu için Bazemore’un yüksek kontratından kurtulur. Pelicans draft hakkı ise biraz şansa bağlı olarak çok iyi bir sıradan gelebilir.

Pelicans için rotasyondaki oyuncuları vermeden zayıf oldukları bir pozisyona hamle yapma şansı oluyor. Üstelik en kötü iki kontratlarından kurtuluyorlar. Takımı şu anda güçlendirmek için fazla da şansları yok.

(Cunningham – Babbitt lüks vergisini aşma durumuna göre takasa eklenebilir)

(Ayrıca bu yazı serisinde bakınız: Minnesota ve Milwaukee sayfaları)

Geri1 of 5İleri

Atlanta Hawks

Caner Onal

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir