Geri1 of 11

Steve Kerr hakkında daha önce duymadığınız 10 bilgi | GALERİ

Steve Kerr‘ün basketbol kariyeri hep başarıyla dolu oldu. Hem oyunculuk kariyerinde hem de devam eden koçluk kariyerinde bizlere adından çokça bahsettirdi.

Oyunculuk kariyerinde normal sezonun en yüzdeli üçlük atan oyuncusu olmuştur. Kariyerindeki en önemli anlardan biri ise 1997 NBA finalinde (Chicago Bulls – Utah Jazz) maç berabereyken Bulls hücumunda Michael Jordan’a double team gelmesi sonucu Jordan’ın ona yaptığı asist ile bulduğu kritik baskettir. O anı şöyle bir hatırlayacak olursak; Jordan soldaydı, Kerr faul çizgisinin bir adım gerisindeydi. Ondan sonraki Jazz hücumunda top oyuna sokulurken Scottie Pippen’in çaldığı topu Toni Kukoc’a vermesi maçın sonucunu belirlemiş, Bulls bir kez daha şampiyon olmuştur.

Bize “Tarih tekerrürden ibarettir” lafını 2015/16 sezonunda kanıtlamıştır. 1995/96 sezonunda 72 galibiyetle rekor kırıp ortalığı kasıp kavuran Chicago Bulls’la, 2015/16 sezonunda 72 galibiyet alıp ortalığı altüst eden Golden State Warriors arasındaki en belirgin ortak yan nedir diye sorarsanız bunun cevabı Chicago takımının oyuncusu ve şimdinin Golden State koçu Steve Kerr olacaktır.

Bu içeriğimizde şutlarıyla ve koçluğuyla ön plana çıkan Slow White Guy lakaplı Steve Kerr hakkında muhtemelen daha önce duymadığınız 10 bilgiyi göreceksiniz.

Keyifli okumalar!

Geri1 of 11

Steve Kerr hakkında daha önce duymadığınız 10 bilgi | GALERİ

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir