NBA şampiyonu Golden State Warriors’ın süper yıldızı Stephen Curry, LeBron James’in gelişiyle güçlenen Los Angeles Lakers’la girilecek rekabetin eğlenceli olacağını düşünüyor.

Warriors’a ev sahipliği yapan Oakland şehrinin 26 kilometre doğusunda bulunan Walnut Creek şehrinde her yıl düzenlediği basketbol kampı sırasında basın mensuplarına konuşan Stephen Curry‘nin Lakers’la ilgili ifadeleri şu şekilde:

Gençlerin bazılarını da barındıran, baştan aşağıya yeni bir Lakers takımı. Bay Area-Los Angeles rekabeti eğlenceli olacaktır. Lige girdiğim ilk dönemde, Lakers ne zaman [salona] gelse Oracle coşardı. Muhtemelen, Lakers taraftarlarının salona dönüşünü göreceğiz ancak umuyorum ki Bay Area ve Warriors taraftarları o rekabeti kontrol altında tutacaktır zira biz şu anda zirvedeyiz.

DeMarcus Cousins’ın çok konuşulan transferiyle alakalı da Stephen Curry‘nin söyleyecekleri vardı:

İlginç bir durum zira serbest oyuncu periyoduna girerken kimse DeMarcus’u bir opsiyon olarak düşünmemişti; ama aniden yolu takımımızla kesişti. Tam sağlığına ne zaman kavuşursa o zaman yeni bir dinamiğe, görünüme sahip olmamız şahane olacaktır. Bence daha iyiye gittik. Şampiyonluğumuzun bazı kritik parçalarını elbette kaybettik fakat bu başarıyı tekrarlamak istiyorsanız evrimleşmeniz, konsantre olacak farklı şeyler bulmanız gerek. Heyecanlı olacak.


Kaynak: Associated Press

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir