Turkish Airlines EuroLeague’in ilk haftasında son şampiyon Fenerbahçe Doğuş deplasmanda Unicaja Malaga karşısında sahadan 68-67 mağlubiyetle ayrıldı.

Maça üst üste basketler ile hızlı başlayan Malaga skoru bir anda 6-0’a kadar çıkardı. Ardından Gigi Datome ile sayılar bulan Fenerbahçe önce farkı eritti ardından skorda 5 sayı farkla 8-13 öne geçmeyi başardı. Çeyreğin devamında takımlar karşılıklı sayılar bulurken Fenerbahçe, Nunnally ile Malaga ise Salin ile üçlük isabeti buldu ve ilk çeyrek 20-20 eşitlik ile noktalandı.

İkinci çeyreğe Fenerbahçe, Kostas Sloukas’ın sayılarıyla başlarken Marko Guduric ile seriyi 9-0’a farkı ise 20-29 ile 9 sayıya çıkardı. İlerleyen dakikalarda Malaga takım halinde bulduğu sayılar ile farkı indirmeye çalışsa da Fenerbahçe James Nunnally’nin sayılarıyla farkı çift hanelere çıkarttı. (24-34) Çeyreğin geride kalan dakikalarında Malaga, Dejan Musli ile sayılar bulmasına rağmen ilk yarıyı Fenerbahçe Doğuş 5 sayı farkla 41-36 önde kapatmasını bildi.

twitter.com /@EuroLeague

twitter.com /@EuroLeague

Üçüncü çeyreğe Gigi Datome’nin basketiyle başlayan Fenerbahçe farkı çeyreğin bitimine 8 dakika 25 saniye kala 7 sayıya çıkarttı. (38-45) Devamında Shermadini ve Dragan Milosavljevic ile sayılar bulan Malaga farkı bir anda 2 sayıya kadar indirmeyi başardı. (43-45) Farkın inmesinin ardından alınan Zeljko Obradovic’in molasından iyi dönen Sarı-Lacivertli ekip üst üste iki üçlük ile farkı tekrar arttırmayı başardı ve üçüncü çeyreğin bitimine 3 dakika 57 saniye kala farkı tekrar 55-45 ile 10 sayıya çıkarttı. Oyundaki üstünlüğünü sürdüren Fenerbahçe son çeyreğe 7 sayı farkla 57-50 önde girdi.

Dördüncü çeyreğe Ray McCallum’un art arda attığı basketler ile başlayan Unicaja Malaga, James Augustine’nin sayılarıyla uzun süre sonra öne geçmeyi başardı. (60-57) Ev sahibi ekibin yakaladığı 10-0’lık seriyi Vesely’nin serbest atışları ile durduran Fenerbahçe maçın bitimine 4 dakika 37 saniye kala skorda 64-60 gerideydi. Maçın geride kalan bölümünde sayı bulmakta oldukça zorlanan Fenerbahçe’ye karşı farkı 6 sayıya çıkartan Malaga son bölüme büyük bir avantaj ile girdi. Gigi Datome’nin basketiyle farkı 3 sayıya indiren Sarı-Lacivertli ekip Kostas Sloukas’ın son saniyede kaçırdığı şut ile maçtan 68-67 mağlubiyetle ayrıldı.

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir