Sırbistan, EuroBasket 2017 öncesi bir kötü haber daha aldı. Denver Nuggets oyuncusu Nikola Jokic, bireysel antrenman yapmak istediğini belirterek Sırbistan milli takımdan affını istedi.

Sırbistan milli takım aday kadrosuna davet edilen Denver Nuggets pivotu Nikola Jokic, EuroBasket 2017’de forma giymeyeceğini Başantrenör Sasha Djordjevic’e iletti. Her turnuvaya favori ünvanıyla çıkan Sırbistan, bu kez turnuvaya dört önemli oyuncusundan yoksun çıkacak.

Hatırlanacağı üzere Nemanja Bjelica NBA’de sezonu sakatlığından dolayı yarıda kapatmıştı. Bjelica’nın hala sağlığına tamamen kavuşamadığı bildirildi. Nikola Milutinov ve Nemanja Dangubic ise San Antonio Spurs ile çalışmalarını yaz boyunca sürdürecek.

Sırbistan, diğer üç oyuncunun gelmeyeceğini biliyordu ancak Nikola Jokic’in teklifi reddetmesi, adeta takımı hayal kırıklığına uğrattı. 2016 Olimpiyatları’nda etkili oyun oynayan genç oyuncu, bu sene kilit rol üstlenecekti. NBA’de bu sezon 16.7 sayı, 9.8 ribaunt ve 4.9 asist ortalamaları tutturan Jokic, ilk beş oynaması kesin gözüyle bakılan oyuncular arasındaydı.

Yunus Emre Demirkol

İletişim: demirkolyunusemre1@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir