Geri1 of 8İleri

Šibenik’ten Philadelphia’ya: “The Homie” Dario Šarić

Yazı: Jordan Ritter Conn, The Ringer

Çeviri: Buse Nur Küçe, TrendBasket


Not: Yazı The Ringer’da Jordan Ritter Conn tarafından 30 Nisan 2018 tarihinde kaleme alınmıştır.


Hırvatlar ve Philadelphialılar çok uzun süre önce tanıyıp, hayran kaldılar Dario Saric’e. Şimdilerde ise “Proses” başarıya ulaşmaya ve 76ers play-offlarda ilerlemeye devam ederken dünyanın geri kalanı da bu harika genç takımın, harika rol oyuncusuna hayranlık duymaya başladı.

Genellikle ziyaretçi takımların soyunma odaları renksiz, boğucu ve rahatsız yerlerdir. Gazeteciler ziyaretçi takım oyuncularının -genellikle neyi yanlış yaptıkları ile ilgili- açıklamalarını dinledikleri daracık odalara doğru giderken terden neredeyse görünmeyen kıyafetlerin üzerine basarak geçmek durumunda kalıyorlar. Bu soyunma odaları oyalanabileceğiniz yerler değil, tam aksine bir an önce kaçıp, gitmeniz gereken yerler.

Tüm bunlara rağmen 21 Nisan akşamı Miami’de, American Airlines Arena’danın soyunma odasında gördüğümüz kadarıyla, serinin dördüncü maçını kazanmış olan Philadelphia 76ers orada olmaktan gayet memnundu. Takımın etrafı soluk renkli duvarlar, soyunma odasında maç sonrası oluşan o ağır koku ve takımın zafer sarhoşluğunu görüntülemeye çalışan gazetecilerle çevrilmişti.

Sixers’ın çaylak oyun kurucusu Ben Simmons boşluğa bakarak kafasını sallıyor ve gülümsüyordu. Anlaşılan o ki, kariyerinin ikinci play-off basın toplantısı için kürsüye çıkmadan önce kendi düşüncelerinin arasında kaybolmuştu. Joel Embiid henüz formasını dahi çıkarmamış bir şekilde, bir mikrofon ordusunun önünde soru ardına soru yanıtlıyordu. Bir süre sonra, takımının seride 3-1 önde olmasının tadını çıkarıyor gibi görünen Sixers yetkililerinden biri artık bitirmeleri gerektiğini söyledi. Yedek guard T.J. McConnell, sebzeler ve biraz tavukla dolu bir tabağı bitirmekle meşguldü. Odadaki karmaşadan dolayı bir türlü dolabına ulaşamayan Belinelli ise bir köşede tek başına bekliyor, durumdan rahatsız gibi de durmuyordu.

Geri1 of 8İleri

Šibenik’ten Philadelphia’ya: “The Homie” Dario Šarić

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir