Anadolu Efes ile Yarı Final serisinin dördüncü maçına çıkan ve sahadan farkla galip ayrılarak finale yükselmeyi başaran Beşiktaş Sompo Japan’dan Sertaç Şanlı ile ekibimizden Kemal Rutkay Özcan bir röportaj gerçekleştirdi.

  • Sahadan galibiyetle ayrılarak finale yükseldiniz. Galibiyetinizi değerlendirir misiniz?

”Açıkçası maçı değerlendirecek söz bulamıyorum. Hakederek ve iyi mücadele ederek geldik buraya. Elimizden gelen her şeyi ortaya koyduk. Sonuçta böyle bir fark çıktı ortaya, şu an mutluyuz bu durumdan. Artık finali bekleyeceğiz ve elimizden geleni sahaya koyacağız.”

  • Serinin üçüncü maçında birtakım olaylar oldu ve sahadan zor bir mağlubiyet alarak ayrıldınız. O maçın ardından bu akşam 30 sayıya kadar fark atabilmenizi sağlayan mental dönüşü nasıl yapabildiniz, belirli bir formülünüz, sırrınız var mı?

”Biz, sezon başından bu yana takım olarak bir yerlere geldik. Takım olarak başaracağımızı konuştuk, hepimiz birbirimize destek olduk. Earl Clark bugün oynamadı onun yerine oynayanlar açılan yeri kapattı. Herkes birbirine yardım etti, bizim başarımızın sırrı bu.”

  • Sezonun ortasından itibaren performansında büyük bir sıçrama gerçekleşti. Bu performansında Koç Ufuk Sarıca’nın etkisi var mı, neler söyleyebilirsin?

”Ufuk hocanın tabii ki bir katkısı var. Bize sonuna kadar güveniyor. Elimizden gelenin en iyisini ortaya koyabilmemiz için çalışıyor, bizi zorluyor bu konuda. Ben de onu mahcup etmemeye, takım arkadaşlarıma yardım etmeye çalışıyorum. Ne mutlu bana bunu başarabilirsem.”

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir