Geri1 of 5İleri

Bizim şehrimiz, bizim kurallarımız; Fenerbahçe finalde! | #Fener4Glory

Turkish Airlines EuroLeague Final Four 2017’de Fenerbahçe ile Real Madrid Sinan Erdem Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi. Başından sonuna değin büyük bir çekişmeye sahne olan mücadelede Real Madrid’i 84-75 mağlup eden sarı lacivertli temsilcimiz Final Four organizasyonunda üst üste ikinci kez finale yükselmiş oldu!

Karşılaşmaya Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki büyük taraftar desteğini arkasına alıp, oldukça baskılı başlayan Fenerbahçe, Bobby Dixon ve Jan Vesely’nin başarılı oyunlarının da yadsınamaz katkısıyla ilk çeyreğin ilk sekansını domine etti. Nikola Kalinic’in de skora katkı yapmasıyla Ekpe Udoh&Jan Vesely ikilisi sahadayken yaşayabileceği alan paylaşımı problemini minimize eden sarı lacivertli ekip, uzundan uzuna paslar ile Real Madrid pota altını işlemeyi başardı. Koç Pablo Laso’nun ekibinde ise Sergio Lllull, takımının ilk çeyrekte kaydettiği on üç sayının on birine imza atarken eflatun beyazlılar aksiyonun her iki tarafında da tutuk bir performans sergiledi ve ilk çeyrek 21-13 temsilcimizin üstünlüğüyle sonuçlandı.

Fenerbahçe Basketbol (@FBBasketbol)

Begüm Ünal/TrendBasket

İkinci çeyrekte ise parkede bambaşka bir Real Madrid vardı. Fenerbahçe’nin kısa oyuncuları karşısında daha agresif bir oyun planı yürüten ve bundan da sonuç alan İspanya temsilcisi, üst üste bulduğu üç tane üç sayılık isabetle skoru 26-24’e getirerek farkı iki sayıya kadar indirdi. Farkı kapattığı bölümde Anthony Randolph ve Sergio Lllull ile oldukça etkili olan Real Madrid karşısında sarı lacivertliler Bogdan Bogdanovic ile reaksiyon gösterirken Sırp oyuncunun takım organizasyonuna yaptığı katkı ve skor üretimi neticesinde üstünlüğü yeniden ele geçirdi. İlk yarının son aralığında da hata yapmayan Koç Zeljko Obradovic’in ekibi soyunma odasına 44-34 önde gitti.

Üçüncü çeyreğe her iki ekip de başarısız hücumlarla başlarken Real Madrid, Sergio Lllul ile serbest atış çizgisinden tek isabet bulurken aksiyonun devamında Anthony Randolph ile bir iki sayılık basket daha buldu ve skoru 44-37’ye getirdi. Real Madrid’in bu oyun içi hamlesi karşısında reaksiyon göstermeyi başaran Fenerbahçe, takım halinde oyunun içerisinde kalmayı bildi. Jaycee Carroll ve Sergio Lllull haricinde ikinci bir skor opsiyonu yaratma konusunda sıkıntı çeken Koç Pablo Laso’nun ekibi karşısında temsilcimiz final çeyreğine 63-50 önde girdi.

Begüm Ünal/TrendBasket

Begüm Ünal/TrendBasket

Final çeyreğine iyi başlayan taraf ise Real Madrid oldu. Gigi Datome’nin üst üste kaçırdığı atışların ardından geçiş hücumlarını başarıyla uygulayan ve sarı lacivertlilerin ivmeyi yukarı çekmesine izin vermeyen İspanya temsilcisi, skoru 68-60’a getirdi. Real Madrid’in ortaya koyduğu bu çaba karşısında sakin kalmayı başaran ve Ekpe Udoh üzerinden oyunu yönlendirmeye çalışan temsilcimiz nefes kesen müsabakanın son bölümünde rakibine geri dönüş şansı tanımadı ve Real Madrid’i 84-75 mağlup ederek Final Four’da finale yükseldi!


Turkish Airlines EuroLeague – Resmi istatistik servisi | Fenerbahçe Basketbol – Real Madrid Baloncesto

Geri1 of 5İleri

Bizim şehrimiz, bizim kurallarımız; Fenerbahçe finalde! | #Fener4Glory

Onur Coşkun

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir